NightLife vai Lohi?

Heippa! Ollaan tulossa Lohjalle juhlimaan.. Kumpaan kannattaa mennä bilettään?
92206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

... jos multa kysytään. Jos tietäisi bilettäjien iät ja päivän niin voisi vastata jotain. Mikäli meinasitte vappua juhlia niin turha enää tässä vaiheessa kommentoida mtn...

Äänestä

Jos juhlimaan haluatte niin suunnatkaa nokkanne Lohjan Virkkalan Paikalliseen. Se on nasta mesta niille jotka juhlia haluavat. Siellä on osaava henkilökunta jne.

Äänestä
  • kahdesta vaihtoehdosta huonompi. Vittuuntuneet poket ym.

    Äänestä

  • kuukerin nelli kirjoitti:

    kahdesta vaihtoehdosta huonompi. Vittuuntuneet poket ym.

    Itse olen joskus Lohjalla vieraillessani erehtynyt lauantaina "NoLifeen" ja silloin paikka on lähes tyhjä muutamaa epätoivoista deekuäijää lukuunottamatta. Lauantaisin Lohi on liian täynnä jolloin juomaa ei saa tilattua ja vessaan saa jonottaa miltei puoli tuntia.

    Perjantaisin Lohessa on vissiin jotkut 40 humppatanssit jolloin NoLife on täynnä jengiä. Nuo "vittuuntuneet poket" eivät yksin tee paikasta huonoa. Itse en ole koskaan saanut NoLifessa huonoa palvelua portsareiden osalta, tosin käyn nykyään todella harvoin Lohjan baareissa joten varmaa tietoa ei ole.

    Sen sijaan Lohessa palvelu on turhan usein huonoa, siitä voi kiittää lähinnä yhtä v*ttumaista vakioportsaria.

    Lohjan baareissa käy liikaa alaikäisiä koska poket päästävät 15-17-vuotiaat "vakipanonsa" frendeineen sisälle.

    Äänestä

Siis jos nyt meinaat oikeen tulla bilettämään niin kannattaa aloittaa ilta perintekkäästi möljästä ja siitä sitten loheen. Mutta jos minulta kysytään niin paras paikka bilettää lohjalla on linja-autoasema mistä sitten saa bussin helsinkiin.

Jos olette alle 26 niin menkää loheen jos yli niin nolifeen. Jos olette vanhoja paarmoja niin menkää rokkibaariin heti aamusta.

Äänestä
  • Möljä on niin järkyttävä mesta että se kannattaa suosiolla unohtaa.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Möljä on niin järkyttävä mesta että se kannattaa suosiolla unohtaa.

    Aivan ihania teinejä siellä Möljässä toisinaan. Ei kuitenkaan joka arki-ilta. Lähinnä vain silloin, kun on jotkin bileet siellä.

    Äänestä

  • ebofiili kirjoitti:

    Aivan ihania teinejä siellä Möljässä toisinaan. Ei kuitenkaan joka arki-ilta. Lähinnä vain silloin, kun on jotkin bileet siellä.

    "Ei kuitenkaan joka arki-ilta."

    No ei tietenkään, kun Pöljä on vain viikonloppuisin auki.

    "Lähinnä vain silloin, kun on jotkin bileet siellä."

    Eli joka viikonloppu...

    Äänestä

Jos olette alaikäisiä niin suuremmalla todennäköisyydellä pääsette NightLifeen. Siellä ei kysytä papereita kuin kapaloikäisiltä ja viinaa myydään surutta sammuneillekin.
Lohessa joku erehtyy joskus kysymään paperit, mutta nekin katsoo vain syntymäajan, sielläkin on menty sisään vastakkaisen sukupuolen papereilla kun omissa ei ikä riittänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bilettämään Lohjalle kirjoitti:

Heippa! Ollaan tulossa Lohjalle juhlimaan.. Kumpaan kannattaa mennä bilettään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu