Perussuomalaisten puheenjohtaja, kansanedustaja Timo Soini tarjoaa Suomelle turvallisuuspoliittisena ja turvatakuuratkaisuna Norjan Nato-mallia.
Uusisuomi.
_____________________________________________
Soini on Isänmaalinen ja ymmärtää Suomen Turvallisuuden tosiasiat. Hyvä Soini Pisteet siitä. "Itkijät" taas tappio.
Uusisuomi.
_____________________________________________
Soini on Isänmaalinen ja ymmärtää Suomen Turvallisuuden tosiasiat. Hyvä Soini Pisteet siitä. "Itkijät" taas tappio.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Norjan malli varmasti sopii Suomelle.
kelpaa myös meille. Mutta mikä on Norjan malli?
Käsittääkseni Norjan malli on että Natolla ei ole pysyviä tukikohtia maassa. vain tärkeimmät valmiusvarastot alueella. Ei ydinaseita. Se varmasti sopii jopa yhteistyö kammoisille???
se ovi taisi mennä kiinni. Meidän olisi pitänyt liittyä Natoon, silloin kun Viro, Latvia, Liettua jne liittyivät.
Oikeaa Nato-optiota EI OLE OLEMASSA enää.
Katselin Timo Soinia kun hän oli puhumassa, tai keskustelemassa, viime vaalien alla.
Tuli mieleen, kuinkahan paljon hän uskoi omiin EU-vastaisiin puheisiinsa. Ei hän ole ollenkaan niin hölmö, kun hänen puheensa näyttävät.
Suomen Nato-ovi on pahassa tapauksessa kiinni kauan...kuka ottaa vastuun?
Taas näyttää hyvältä. Olemme Nato-kyydissä!
uskaltavat ottaa henkilökohtaista vastuuta ja ajatella Suomen etua. Putinismi tuo rasistinen yhdistelmä totalitaarisia ajatuksia ei pysty jyräämään meitä, koska olemme vahvoja.
Soini on järki poliitikko joka tajuaa Suomen Edun ja turvallisuuden. Hyvä Soini.