Poistin vahingossa F-Securen Anti-Viruksen ja nyt en enää saa asennettua sitä uudelleen, koska saan ilmoituksen, että tämä kone on jo käyttänyt mahdollisuuden kokeilujaksoon. Yritin siivota rekisterin RegCleanerilla, mutta se ei auttanut. Mikä neuvoksi?
Anti-Viruksen uudelleenasennus
Lisbeth
12433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tarjoappa sille tätä. Pitäis siivota mm. F:n jämät...
ftp://ftp.f-secure.com/anti-virus/tools/removal/uninstav.exe
Ei onnistunut sillä. Ilmoitti vain ettei löydy asennettua anti-virusta.
taida sit jäädä muuta vaihtoehtoa, kun....
Ota yhteyttä F-Secureen:
http://cgi.f-secure.com/cgi-bin/ca_webform_fi.cgi
Imuroi Kazaalitestä uusi versio..
Miksi?
Siksi kun ymmärsin, että olet asentanut F-Securen kokeiluversion, poistanut sen ja nyt et saakaan sitä demoa enää uudestaan asennettua. Etkä muuten saakaan paitsi jos asennat käyttiksen uudestaan. Siksi.
Joo niin minun täytyy kai tehdä. Mutta tyhmä kun olen, en ymmärrä miksi Kazaalite.
Imuroi ohjelmasi ihan just sieltä mistä itse haluat, minulle se on yks lysti.
Onnistuuhan sen poistaminen kokonaan koneeltasi kun poistat Rekisterieditorilla aivan kaikki F-secureen viittavat kansiot ja avaimet.
Sen jälkeen saat sen asennettua.
Enpä usko, että se oikea rekisteriavain löytyy noin vain. Tai sitten, jos F-Securen ammattitaito on sillä tasolla, että laiton uudelleen asennus on noin helppoa, enpä luottaisi yrityksen tuotteeseen.
Eli teenkö sen Regedit kautta? Ja miten löydän kaikki F-secureen viittaavat rekisteritiedot?
Käy Mikro-Pc:n sivuilla,ja laita kysymyksesi sinne-sieltä yleensä saa asiallisia ja hyviä vastauksia.