Oletteko jonkun kondomifirman palveluksessa? Ei kai niitä sukupuolitauteja nyt jokaisella ole! Itse olen elämäni aikana käyttänyt ehkä 5 kertaa kondomia ja miehiä on ollut noin 70-80. Ikinä en ole taudin tautia saanut, jos nyt flunssaa ei oteta lukuun, mutta siihen nyt se kondomi ei olisi auttanutkaan. Ihan turhaa hysteriaa. Pääasia, että ehkäisyasiat on kunnossa, muuta ei tarvita. Kyllä "normaalit" ihmiset hoitavat mahdolliset satiaiset ja kupat pois ennenkuin panemaan lähtevät. Kondomi on ehkä turhin tavara, mitä maa päällään kantaa. Itse en ainakaan suostuisi sitä miehelle pukemaan, hyi helvetti!
Älytöntä hysteriaa
lietsotte täällä
10731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ettäkö normaalit ihmiset hoitavat taudit pois ennen seksiä? voi hyvänen aika sentään,kunpa kaikki maailman ihmiset olisivat sellaisia.sanopa hivin saaneelle etä kondomi on turhin asia maailman päällä! Oletkos aivan tyhmä tai ainakin helvetin onnekas (tähän saakka) kun olet tuolla asenteella liikkeellä!
No olipas siinä provo. Noin tyhmää lutkaa ei yksinkertaisesti voi olla
olemassa. Ei kukaan ole NOIN vähä-älyinen ja vastuuton lutka.
et taidakaan olla ihan tosissasi. Mun kaveri oli ilman kumia jotain 4-5 miehen kanssa ja sai herpeksen ja sitten vielä myöhemmin gynetarkastuksessa löytyi kondyloomakin. Tosi kivoja kummatkin, ja kummastakaan ei pääse ikinä eroon.
Taas joku "tahtoo panna paljaalla" -kolli inisee siellä!!!
Minulla on ehkä ollut onnea, ehkä panenkin vain tasokkaiden miesten kanssa, jotka ovat vastuuntuntoisia. Lisäksi tunnen kyllä kumppanini, harvemmin lähden "nimettömien" miesten matkaan. Kyllä itsekin joskus taudittomuuttani ihmettelen kun kaverit kertovat omistaan. Mutta aika ylimielistä nyt lutkaksi haukkua. Paljaalla se nyt vain tuntuu paremmalta!
koita vaan hyväxyy se.
Huorat ei anna ILMAN kumia, eikä ilmatteex.
ja koskaan en ole seksistä maksua ottanut tai saanut. Joten jätetään nyt se lutkaksi ja huoraksi nimittely.
moni tauti voi puhjeta vasta vuosien päästä, esim. herpes. Joten älä ihmettele sitten kun yllättäin on alapää täynnä rakkuloita.
Todella kannattaa kiittää onnea tähän asti, mutta kuten sanottu voit kantaa jo useampaakin tautia.
Jännittävää odotusta siis sinulle!
On selkeäasti edesvastuutonta olla itseään huomioimatta ja hoitamatta ehkäisy asioita kuntoon. Mutta toisaalta omapahan on asiasi jos haluat Kamikaze-seksiä harrastaa, sillä kehosihan on sinun ihan ikioma.
Kuitenkin saanen muistuttaa, että tasokkaillekin miehille käy joskus vahinkoja ja heiltäkin voi saada tartunnan niin, että he eivät edes itse tiedä tartuttavansa.
toivoisin kuitenkin, että sinullekin jossain vaiheessä järki kasvaa päässä sen verran, että ymmärrät pitää itsestäsi huolta ja sen kondomin laittamisesta miehelle voi tehdä ihan oman ohjelmanumeron niin, että se kuuluu siihen kohtaan aktia.
Itse nimenomaan laitan kaikille kumppaneilleni kondomin itse jo siksi, että varmistan henkilökohtaisesti, että suoja on ja sitä käytetään. Mutta onnea sinulle valinnoissasi!
Joo ihan turhaahan se on olla huolissaan itsestään ja omasta terveydestään, suorastaan sairaalloista! Mäkin sain tänään tietää että mulla on klamydia. Tulevan lapseni isä petti minua raskaana ollessani, tartutti taudin ja lopulta jätti. Olinkohan ihan tyhmä kun menin testeihin, tuloshan olisi voinut olla ihan yhtä hyvin negatiivinen. Voi tätä turhamaisuutta!
Haista vittu....