Gallupit valhetta.Ne on tilattua ja ostettua kamaa.
Hallituksen suosio
pohjalla.
8327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
muuten väitteesi ovat hölynpölyä, turhaa jauhantaa.
400.000 suomalaista joutuu elämään masennuslääkkeillä.
Onko tämä hallituksen kanta onnistuneesta politiikasta, terveydenhoidon osalta ?
Alle köyhyysrajan , 1000E.n joutuu elämään moni ns. työssäkäyvä. Puhumattakaan eläkeläisistä. Miten terveellisesti syöt toimeentulolla ? Pysyykö mieli vireänä ja onko harrastuksia ?
Paljon työikäisiä, sekä hälyttävän paljon nuoria ihmisiä, jotka ovat vailla asianmukaista hoitoa.
Masennuslääkkeet eivät ole yksinään ratkaisu yhtään millekkään.
jos sen pitää makailla kotiloukossaan vuosikausia ja odotella milloin ,2.n vuoden välein tulisi työllistymislappu.Osa-aikainen, puolella palkalla ,6kk.8euron päiväpalkka, jonka tulee ns.tapporahan jatkeeksi.Palkkaraha siis oltava, mieli töihin päästä KÄYTTÄVÄT HYVÄKSEEN. Kova on kallo,ken jaksaa 2v.putkeen syljeskellä kattoon , eikä sairastu fyysisesti ja henkisesti .OLRTTEKO SAMAA MIELTÄ ?
on se joka ratkaisee poliittisista gallupeista 99%, ja se on taatusti tosiasia siksi, että gallupeilla MANIPULOIDAAN tyhmiä kansalaisia antamaan vaaleissa tukensa esim. nykyiselle porvarihallitukselle ja juuri valehteleville Kokoomuslaisille!!!
Kokoomus on perinteinen rikkaiden ja kapitalistien edunvalvoja, ja nyt se kusettaa Suomen kansaa esiintymällä muka köyhien edunvalvojana!!! SEHÄN TARKOITTAA ETTÄ KOKOOMUS ON KÄÄNTÄNYT TAKKINSA, JOTA EI SUINKAAN TERVEJÄRKINEN KANSALAINEN USKO!!!!!!!
Valitaan vaan oikea kohderyhmä kyselylle. Taattua kamaa. Tekijänä Taloustutkimus = jonka omistaa kansanedustaja (kok) ja Suomen yrittäjien puheenjohtaja Eero Lehti. Hups.
Miksi nämä mielipidetutkimukset ovat aina epäluotettavia kun keskusta laskee ja luotettavia kun keskusta nousee? Ei tarvitse sen kummempia "roknooseja" kun kuuntelet mitä eläkeläiset, lapsiperheet ja sairaat puhuvat nykyisestä hallituspolitiikasta. Se on vuoden sisällä muuttunut aivan ratkaisevan pessimistiseksi ja uusia vaaleja odotetaan nyt hartaasti. Suunta tulee selvästi esille syksyn vaaleissa, vaikka kyse onkin vain kunnallispolitiikasta.