Tiedoksi sosialidemokraateille: Hämeenlinnan puoluekokoukseen saakka maassamme vallitsee jonkin sortin linnarauha, mitä tulee TV:n ajankohtaisohjelmien likaisten temppujen osastoon. Mutta sitten paukahtaa! Jyrki Richtin ja Ari Korvolan tasoiset äkkiväärä-änkyrät aloittavat silloin hyökkäyssodan demareita vastaan. Sitä voi verrata ainoastaan Tali-Ihantalan Stalinin urkujen konserttiin tai vastaavaan ilotulitukseen Stalingradissa. Joukon miinan polkijaksi pannaan esimerkiksi Ajankohtais-Andersson tai vastaavan tasoinen ei itsenäinen ajattelija. Stalinistien kirveslinja-osastolla on aikaa miettiä revisionistien kukistamiseen tähtääviä kansan syvien rivien oikeutettuja taistelumuodostelmia. Siellä ei tarttee paneutua sivistyneeseen tai henkisesti tasapainoiseen journalismiin. Joukot saavat nykyisin vahvistuksia Helsingin Sanomien poliittiselta toimitukselta. Sen Tamara-älymystöltä. Erityisen hupaisia artikkeleja tuottaa ns. Kemijärven korpi-bolseviikki-solu.
Rauhoitusaika loppuu kesäkuussa
Hämeenlinnasta ei ala linna...
2214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ja vielä kun porvareistakin 95% on uunimiehiä eli hitleristejä 70% vapaamuurareita 88% kukluxklanilaisia 4%siionisteja 17%homoseksuaaleja 110% natokannattajia 112% usa:n perseennuolijoita niin mihin tämä maa on menossa?
tyyli ????
- "Teistä ei siis saa Stasi-agenttia väkisinkään?", vai miten se tarkasti meni tuon vasemmistotoimittajan Lippos-lipaisu ???
Kyllä on journalismi pohjamudissa,kun tällaiset tätyyset kohtelevat asiakastaan kuin silmäteräänsä - ja Paavo-paappa sai kellua leppoisasti myötätunnon syleilyssä,,,,
Kuinkahan pisteliääksi olisi Puna-Maarit ryhtynyt ,jos porvari olisi ollut uhrina??