....peloittaa. menenkä sängyn alle piiloon? pelottaako sinua ukkonen.
ukkonen jyrisee
ja minua....
5204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ukkonen, vaan phjan akkaset ja muut lahtarit. Voiii voi kun pöljättääkin kovin nuo "koiran-nuolemat" ;=))
YMMÄRTÄVÄT NÄKEMÄNSÄ !
Olisi se ollut hienoa saada palstalle oma lemmenpari.
Toisaalta jos kemiat tökkivät jo nettijuttelussa, niin...
siitä keskustelemiselle on aivan oma palstansa, kyllä olette tyhmiä, kun ette edes oikeaa palstaa osaa löytää.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000020&conference=4500000000000568
Ei pelota, muuta kun sen mahdollisesti aihettamat tuhot. kun ei tiedä pitääkö repiä johtoja irti seinistä tai ei. sitten jos repii, niin minuutin päästä ukkonen häipyy. sitten laittaa takasin niin vartin päästä taas jylisee.
näin tänäänkin.
pienenä menimme sisaruksien kanssa bikineissä ulos rännin alle kun kovasti satoi ja katselimme rappusilta salamoiden leikkejä.
10 - 15 ikäisenä pelotti enemmän, kun asuimme vanhassa puutalossa lahden kiertämässä paikassa ja jos ukkonen pääsi sen lahden yli, niin se mellesti meillä monta tuntia.
sitten lahden toista puolta kiersi korkea vuori. kun sinne usein jymähti salama, niin meillä ikkunat helisi. kävimme ukkosen jälkeen veljeni kanssa katsomassa, niin puulastuja oli monta kilometriä ennen salaman pilkkomaa puuta.
tuota vuorta kutsuttiinkin "pirulan vuoreksi".