suomessa turhan

saada aikaan voittoa tuotteille jotka tehdään käsityönä ja johon tarvitset erilaisia rakennusaineita. rauta, puu yms kaikki maksaa jo niin paljon että täällä sosiaalivaltiossa on erittäin vaikeata pienyrittäjän pärjätä isojen rinnalla.
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...puolia.

Raaka-aineet kallistuvat. Ilmastodirektiivit nostavat energian hinnat pilviin ja EU rokottaa Suomen liian edistykselliset systeemit 30% lisälaskulla päälle.

Tuotannontekijöistä siis ainoastaan työn hinta voi enää joustaa ja kohta kenellekään ei tarvitse maksaa enää palkkaa !

Huono puoli tässä tosin on se, että Kiinalaiset vitut veisaavat ilmastodirektiiveistäkään, joten takkiin tulee joka tapauksessa tulevaisuudessa, vaikka täälläkin jengi tekee riisikipolla päivässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kallista kirjoitti:

saada aikaan voittoa tuotteille jotka tehdään käsityönä ja johon tarvitset erilaisia rakennusaineita. rauta, puu yms kaikki maksaa jo niin paljon että täällä sosiaalivaltiossa on erittäin vaikeata pienyrittäjän pärjätä isojen rinnalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu