ALV-Tanskasta tilaus

Aion tilata Greativen Jukebox ZEN mp3 soittimen Tanskasta käyttäen ItButikkenia. Kysyisin että joudunko maksamaan kyseisestä tilauksesta Arvolisäveroa? Kyseisen postimyynnin sivuilta en tätä löytänyt.

Lyhyt vastaus riittää. Kiitos.
1323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Firma laskuttaa sinulta alvn aivan kuten ostaisit Suomesta Eun sisäisessä kaupassa.

Ainoastaan jos tilaajana on yritys,alvtä ei tilitetä lähtömaahan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarppe kirjoitti:

Aion tilata Greativen Jukebox ZEN mp3 soittimen Tanskasta käyttäen ItButikkenia. Kysyisin että joudunko maksamaan kyseisestä tilauksesta Arvolisäveroa? Kyseisen postimyynnin sivuilta en tätä löytänyt.

Lyhyt vastaus riittää. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu