Tatskat

Sinä jolla on tatska kertoisitko sattuiko sen laitto ja paljon maksoi?KIITOS!
7541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

esim delfiini
ja voihan niitä
tehdä semmoisia
jotka lähtee pois
ajan myötä
kaveri joutui
ihonsiirtoon
kun tatskaa ei hyväksytty
koulussa
siitä ranteesta
tuli semmoista
mömmöä kuin palamisen
jäljiltä

Äänestä
  • misä koulussa? olik se joku paha tatska?

    Äänestä

  • ihmettelijä kirjoitti:

    misä koulussa? olik se joku paha tatska?

    opettajakoulutus ei olisi hyväksynyt
    sitä opiskelemaan sen tatskan kanssa
    ( eli se olisi saanut potkut, vaikka oli jo hyväksytty). Se ihonsiirto ei kyllä onnistunut, oli paremminkin semmoista puuroa koko iho sen jälkeen.

    Äänestä

mul on 2 tatskaa,toinen tuol niskan luona ja toinen käsivarres.molemmat paikat oli suht kivuttomia,eli ei tarvinnu kauheesti itkee ku niitä laitettiin.Kannattaa miettii tarkkaan se mihin sen ottaa.niskas mul on sellanen sarjakuva hiiri,onx se mortti tai vertti,jonka pään päällä leijuu sydämmiä,koko n.6cm. makso 350mk.hauikses sellanen "vanne" joka ei kierrä koko kättä,vaan on vaa tos ulkopuolel n 15 cm pitkä makso muistaakseni reilut 400mk. Onhan se ikävä jos niihin joskus kyllästyy tosissaan,mut kannattaa valkata niin ettei pääse kyllästyyn.

Äänestä
  • elikäs mulla on neljä tatskaa...niskassa on sellanen tribali, molemmissa olkapäissä(tai jossain sielläpäin)toisessa kanssa sellanen tribali ja toisessa suden pää....ja alaselässä on semmonen juttu jota en osaa selittää mikä se on...siinä on sellanen "timannti"/kivi ja jotain sen ympärillä...kaikki muut paikat oli suht kivuttomia paitsi tuo alaselän juttu...kun tohon selkärankaan jyrryyttää se neula niin se ei tunnu mukavalta...mutta ei se hirveesti koskenukkaan...ja sitten ihan siinä niska"kyhmyn" kohassa ja ylempänä niskaa on aika herkkä alue..

    Äänestä

  • *Galateia* kirjoitti:

    elikäs mulla on neljä tatskaa...niskassa on sellanen tribali, molemmissa olkapäissä(tai jossain sielläpäin)toisessa kanssa sellanen tribali ja toisessa suden pää....ja alaselässä on semmonen juttu jota en osaa selittää mikä se on...siinä on sellanen "timannti"/kivi ja jotain sen ympärillä...kaikki muut paikat oli suht kivuttomia paitsi tuo alaselän juttu...kun tohon selkärankaan jyrryyttää se neula niin se ei tunnu mukavalta...mutta ei se hirveesti koskenukkaan...ja sitten ihan siinä niska"kyhmyn" kohassa ja ylempänä niskaa on aika herkkä alue..

    hinnat tatskoissa lähtee siitä 250 mk:sta ylöspäin kuvan koosta ja värityksestä ja muusta riippuen...

    kysele tatskaliikkeistä

    Äänestä

  • *Galateia* kirjoitti:

    hinnat tatskoissa lähtee siitä 250 mk:sta ylöspäin kuvan koosta ja värityksestä ja muusta riippuen...

    kysele tatskaliikkeistä

    ankkuriois siisti vas olkapääs
    kuteetite tai kamutekee niintuleehalvemmax mut niis on omat riskit

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä kirjoitti:

Sinä jolla on tatska kertoisitko sattuiko sen laitto ja paljon maksoi?KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu