Ihanaa kun

alkaa telttakokoukset, saa taas olla luonnon helmassa kuuntelemassa Jumalan sanaa. Minusta telttakokouksissa tunnelma on ikäänkuin lähempänä Jumalaa, kuin jossain rakennuksissa pidettävissä tilaisuuksissa. Tämä on mun mielipide, mitämieltä toiset olette?
4123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

enkä kyllä aio mennäkkään. mulle riittää nuo koulujen keväiset päättäjäiset kirkossa. "suvivirsi" on myös ainoa virsi jonka suostun laulamaan. mutta sehän onkin alunperin eroottinen rallastus niin kuin tutkijat muutama vuosi sitten totesivat.

ai niin. olen minä kerran käynyt hellareiden teltassa. se tapahtui hyvinkäällä, jossa oli aikanaan jousiammunnan sm-kisat. olin siellä tekemässä free lancer -toimittajana hesariin lehtijuttua.

joka tapauksessa hyvinkäällä oli hellariteltta pystyssä. kisajärjestäjät kun olivat saaneet jolloin ihmeellä (rukouksella?) hankittua kaljanmyyntiluvan. ravintolan virkaa piti yllä juuri tuo hellariteltta, jonka oli eräs hyvinkään seuran jäsen saanut lainaksi. siellä sitä herran huoneessa sai juoda kaljaa jos niin halusi...

Äänestä

Tosiaan kesällä teltoissa tulee aivan toisenlainen tunne rukoukselle kuin talvella. Ehkä se on sitä, kun on vähemmän vaatteita päällä, ja tuulenhenkäys tuntuu iholla lämpimänä.

Äänestä

aikoo mennä ensikuussa Keuruulle, juhannus konferenssiin? Siellä on suuret teltat ja paljon väkeä koolla. Olen siellä ollut laulelemassa. Mennään sinne kaikki laulaan ja ylistämään Herraa!

Äänestä
  • mennä pitään sinne Raamattutuntii! Siellä sitten tavataan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Il-Mari kirjoitti:

alkaa telttakokoukset, saa taas olla luonnon helmassa kuuntelemassa Jumalan sanaa. Minusta telttakokouksissa tunnelma on ikäänkuin lähempänä Jumalaa, kuin jossain rakennuksissa pidettävissä tilaisuuksissa. Tämä on mun mielipide, mitämieltä toiset olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu