Lakimuutos: Nainen ei saa

Nykyinen laki avioliitosta määrittelee, että arvio puolisolle tulee taata samanlainen elintaso itsellä. Nainen ei saa olla kauppatavaraa jota ostetaan ja sen takia lakia on muutettava! Uusi laki määrittelisi, että aviopuolisolle tulee taata minimipalkka vastaava elintaso
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistä näitä kirjoitusvikaisia oikein sikiää?

"" että arvio puolisolle tulee taata samanlainen elintaso itsellä ""

Mitä tuo oikein tarkoittaa?

Äänestä
  • että aviopuolisolle tulee taata samanlainen elintaso kuin itsellä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olla kauppatavaraa. kirjoitti:

Nykyinen laki avioliitosta määrittelee, että arvio puolisolle tulee taata samanlainen elintaso itsellä. Nainen ei saa olla kauppatavaraa jota ostetaan ja sen takia lakia on muutettava! Uusi laki määrittelisi, että aviopuolisolle tulee taata minimipalkka vastaava elintaso

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu