Sattumaa?

Mietin

oliko yksikään kirjoitus todellisuudessa sinulta vai luulinko vain siinä huumassa, että ne ovat minulle? Että niiden täytyy olla minulle, huolimatta siitä, voisiko se olla edes realistista. Mitä se ei todellakaan ollut. En vieläkään tiedä - enkä tule koskaan tietämäänkään, sillä vastauksen voisin saada vain sinulta kysymällä. KAikki ne pienet sattumat, mitkä silloin joulun aikaan tapahtuivat, ja myöhemminkin. Tulenko koskaan saamaan vastausta?Mitä luultavimmin: en koskaan. Entäpä jos ne eivät olisi olleetkaan sinulta, ja olisin saanut sen tietää silloin, olisiko se muuttanut tapahtumien kulkua? Ehdottomasti olisi. Ainakaan en olisi tehnyt niitä lähestymistemppuja, joilla armottomasti mokasin itseni. Olisin toiminut paljon hienovaraisemmin, luultavasti olisin vain seurannut sinua kauempaa ja ollut tekemättä mitään.

5

543

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Kuka olet?Sopisi aivan täysin minulle kirjoitetuiksi...Mistä päin olet?n vai m?

      • Mietin

        Olen Helsingistä. Ikävä kyllä, en kuitenkaan ole n tai m.


    • sattuu muillekin

      aitoa ja kohteesi ei ole käyttäytynyt arvottomasti, onko Sinulla syytä hävetä silloisia lähestymisiäsi?
      Ja tuohan on jo hyvä alku tapahtuneen hyväksymiselle kun myönnät tosiasiat. Eivätköhän kaikki muutkin mokaa joskus, miksi et siis Sinäkin voisi erehtyä?

      • Mietin

        En tiedä miksi häpeän käyttäytymistäni? Ei siihen pitäisi olla syytä. Jo siitä voi päätellä, etten arvosta itseäni kovinkaan pitkälle. KAiketi itsesäälissäni ajattelin, että vain kauniit ihmiset voivat lähestyä toista kaunista ihmistä.


    • jopjop

      Vaikee sanua =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7987
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2270
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2186
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1759
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1250
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1236
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      1153
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      843
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      798
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      747
    Aihe