Varokaa vääriä profeettoja, ystävät hyvät. Tiedätte varmaan jo entuudestaan esimerkiksi David Koreshin tapauksen ja monia muita samankaltaisia. Ihmiset joiden psyyke on horjuva ja joilla on itsetunto-ongelmia alkavat mielellään paimeniksi, jotka kaitsevat laumansa kohti sekasortoa ja itsetuhoa. Mitä useampia epävarmoja nuoria ihmisiä he saavat epätoivoisen ohjauksensa alle sen paremmalta heistä tuntuu. Usein kuvaan kuuluu myös seksuaalinen hyväksikäyttö tahdon nujertavan aivopesun ohella. Tälläkin palstalla liikkuu mies joka rehentelee neuvovansa useita nuoria tyttöjä. Juuri tällä tavalla itsetuhoon syöksyvät lahkot saavat alkunsa. Viattomasta neuvomisen ja opastamisen harjoittamisesta joka vähitellen siirtyy nuoren ihmisen kokopäiväiseen valvontaan ja alistamiseen.
Muistakaa että Kristus asuu teidän jokaisen sisällä ettekä te tarvitse ketään muita Hänen lisäkseen. Tutkikaa itse Hänen sanojaan ja koetelkaa mitä ne merkitsevät teille. Älkää kääntykö väärien profeettojen puoleen. Heidän rikkoutuneen persoonansa läheisyydessä teille ei koidu mitään hyvää. Kristus on eheys, kaikki profeetat jotka keräävät tahdottomia opetuslapsia ympärilleen ovat hajottamisen ja hajoamisen asialla.
Varokaa vääriä profeettoja!
7
227
Vastaukset
- hamas
Ilmestyskirja 3:12
Joka voittaa, sen minä teen pylvääksi Jumalani temppeliin, eikä hän koskaan enää lähde sieltä ulos, ja minä kirjoitan häneen Jumalani nimen ja Jumalani kaupungin nimen, sen uuden Jerusalemin, joka laskeutuu alas taivaasta minun Jumalani tyköä, ja oman uuden nimeni. - oikaisu
Vai asuu Kristus jokaisen täällä kirjoittavan
nuoren sisässä! Olet varsinainen kirkollinen
"lapsikaste pelastaa"
hölmöläinen ja pahempi kuin Kores!
Ja varokin profeetan sivuja. Äläkä
kerrokaan kuka olet kaikkihan olette
profeettoja vastaan te väärät profeetat!
Paras profeetta maassamme lienee tuo:
http://go.to/veijonen- Johannes
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.
- HUUTOMERKKI
Onko kirjoittaja sitä mieltä että nuorille saa tehdä seksuaalista väkivaltaa koska kirjoittajan mielestä Kristus ei asu heissä? Tämä alkaa mennä tosi sairaaksi. Te uskovaista leikkivät saarnaajat olette todella sairaita. Tähän sontaan ei tee mieli enää lusikkaa laittaa. Toivottavasti poliisi tutkii näitä kirjoituksia!!!
- elkee nyt
Johannes kirjoitti:
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.
Miksi pitää aina varoitella vääristä profeetoista ja muista "salakeinoin" tapahtuvasta harhaanjohdatuksesta.
Ei kai kukaan tahallaan harhaan johdata tai ole johdettavissa.
Ainakin se joka harhaan johdetaan ei sillä pitäisi mitään hätää olla.
Pelottaa vaan, että mikä nykyään on se oikea tie.
Armoa nyt vaan ja lopetellaan toisetn uskontojen haukkuminen. - Ajatus
elkee nyt kirjoitti:
Miksi pitää aina varoitella vääristä profeetoista ja muista "salakeinoin" tapahtuvasta harhaanjohdatuksesta.
Ei kai kukaan tahallaan harhaan johdata tai ole johdettavissa.
Ainakin se joka harhaan johdetaan ei sillä pitäisi mitään hätää olla.
Pelottaa vaan, että mikä nykyään on se oikea tie.
Armoa nyt vaan ja lopetellaan toisetn uskontojen haukkuminen.Ei tässä mitään uskontoja haukuta vaan varoitetaan tietyn tyyppisistä ihmisistä. Kovasti on lapsillakin hätä jos häntä aikuiset uskonnon varjolla viekoittelevat perversioihin.
- totuudellinen
elkee nyt kirjoitti:
Miksi pitää aina varoitella vääristä profeetoista ja muista "salakeinoin" tapahtuvasta harhaanjohdatuksesta.
Ei kai kukaan tahallaan harhaan johdata tai ole johdettavissa.
Ainakin se joka harhaan johdetaan ei sillä pitäisi mitään hätää olla.
Pelottaa vaan, että mikä nykyään on se oikea tie.
Armoa nyt vaan ja lopetellaan toisetn uskontojen haukkuminen.Raamattu varoitt niistä vääristä profeetoista ja kun lukee näitäkin palstoja niin nää on tulvillaan valheita. Raamatun mukaan on vain yksi totuus ja järkikin sen jo sanoo eli ei siitä mitään hyvää seuraa et kertoo valhellista ja katkuuden sanelemaa tietoa muist.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2995512- 725072
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484176- 513850
- 433504
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv733016- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088