Ryhmäkanne ei onnistu
Oikeusapu
2560
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Lisäksi asiaa tutkitaan rikoksena, ja siihen pakettiin kuuluvat myös korvausvaatimukset."
Sitäpaitsi ryhmäkanteella heikkoo alkaan periin takasi huijattuja rahojaan.
Tuollakin tais olla jo tää:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000034638511
Tuomari:"Te siis osallistuitte WinCapitaan, annoitte sinne rahojanne ja nyt vaaditte korvauksia oikeusteitse?"
Tyhmä: "Kyllä"
Tuomari:"Teidät tuomitaan julkiseen jalkapuuhun aasinlakki päässä ja joka perjantai paikallisen koulun ja päiväkodin lapset vierailevat luonanne huutamassa TYHMÄ!!"
Tyhmä: "Kyllä herra Tuomari. Mutta olen niin tyhmä etten edes tajua olevani tyhmä. Olen niin tyhmä että jos joutuisin jalankulkijana kolariin veturin kanssa ja pääni irtautuisi ruumistani, älykkyysosamääräni kasvaisi, ainakin 400 %"
Tuomari:"Siinä tapauksessa tuomitsen teidät peruskouluun ja terapiaan kunnes tajuatte kuinka tyhmä olette".
Tyhmä: "Eikö pahempaa?"
Tuomari:"Ei. Pysytte poissa jaloista pilaamasta maisemaa. Ja jos tapahtuu ihme ja tajuatte tyhmyytenne,tulette hakkaamaan itse itseänne lekalla päähän. Ei teitä siinä vaiheessa tarvitse enää rangaista".