päivähoitomaksujen korotuksessa.
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Espoo korottaa päivähoitomaksuja pitkin hampain/1135236293090?ref=rss
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Espoo korottaa päivähoitomaksuja pitkin hampain/1135236293090?ref=rss
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Noista " pitkistä hampaista" eiköhän kaikilla kunnilla ja kaupungeilla ole olleet jo kauan paineet tämänkaltaiseen, nyt vain voidaan kätevästi kaataa vastuu jonkun toisen niskaan. Vaikka ei sillä, että Kataista jotenkin puollustaisin.
"Kauma toivoo, että korotetuilla maksuilla voitaisiin taata työntekijöiden riittävyys päiväkodeissa.
Hallituksen esityksen mukaan tosin niin ei kävisi, sillä yksikään euro ei jäisi kunnan omaan kassaan, vaan ne tilitettäisiin valtiolle".
Katainen ja porvarihallitus saa vaalirahaa korotuksella.
kun ei ehdotettu köyhimpien makujen kaksinkertaistamista,ja suurempituloisten pudottamista nolla luokkaan,näinhän täällä kaikki menee.
hyvätuloiset voivat hakea vapautusta päivähoito maksuista.
Mitäs täällä ruikutatte? Viekää kersanne yksityiseen hoitoon niin tiedätte mitä mikäkin maksaa.