Meinasitteko katsoa yöllä peliä?
minä meinasin, seuraava ohjetta noudattaen :)
http://www.iltalehti.fi/urheilu/200805147652541_ur.shtml
minä meinasin, seuraava ohjetta noudattaen :)
http://www.iltalehti.fi/urheilu/200805147652541_ur.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kun kisat on vaan kerran vuodessa.....
Miten voisin jättää väliin Suomen puolivälieräottelun kun lohko-ottelutkin katon alusta loppuun.
Nokosia en kyllä uskalla ottaa vaikka Kanada-Norja pelin jälkeen olisi tunti aikaa. Siinä on kuule liian iso riski nukahtaa "pommiin". Tässä on kuule vajaa parin viikon aikana syntyny semmonen rytmi että viideltä yöllä sänkyyn ja yhden kahden aikoihin päivällä on herätys. Virkeenä ollaan ilman mitään "päiväunia". Peli sytyttää vaikka olis valvonut viikon putkeen.
tottahan toki...nyt alkoi pelien katsominen.pelieväinä kori olutta.pikkuhiljaa ottaen jaksaa katsoa kaikki kolme peliä.huomenna onneksi vapaata töistä.
Tietty, mutta en tarvitse siihen mitään vippaskonsteja pysyäkseni hereillä. Olen muutenkin yökukkuja.
etten herää/nukahdan niin kuin mulle aina käy. paskin juttu sattui kerran formulakauden avauksessa australiassa, kisa alkoi jotain 4 jälkeen ja olin maksanut kaikki ekstrahommelit maikkarille (ei nykyinen max paketti) niin nukahdin juuri ennen kisaa ja aamulla heräsin kello 9 ja tv auki, vitutti aika paljon. kahviakaan en voi juoda kun olen kofeiinille yliherkkä, jo yksi kuppi aiheuttaa sydämentykytyksen ja hikoilun sekä ikävän olon.
sama, miten käy. Marginaalilajin tynkäkisat, hoh hoijaa.
kahdeksalta :(
melkein velvollisuus(: