Miten on,onko etulevyjarrun jarrukilpi-kivisuoja pakollinen?Toisilla asemilla ei tarvirta,kun ei kaikissa autoissa uutena ole.Toiset vaativat,jos kys mallissa on moiset joskus ollu.Mitä virkaa moisilla on kun nyt niitä kyttäävät?Olen joskus jopa poistanut katsastajan kehoituksesta kun oli mätä ja sen jälkeen meni kyllä. läpi.Nyt kyseessä Korean ihme hyundai pony ja moiset vaaditaan,uudet autoa kalliimmat,eikä ehjiä käytettyjä taatusti löydy.Mahtaako omavalmisteiset suorat pellit kelvata,vaikkei niistä hyötyä olekkaan?
Jarrukilvistä
Kilvetön
81412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja ei ollut halpaa sillä katsastusmies vaati ne.ei löydy muuten kuin merkki liikkeestä moiset.
kansista muotoile sopivat. Omatekoiset kelpaa.
Jos siinä on ne alunperin olleet, niin silloin ne vaaditaan. Siitä ei pääse yli eikä ympäri.
joita täällä kotikyttien ja kassastusinsinöörien maassa pitää jälkikäteen viritellä autotehtaan tuotteisiin... -ttu mitä pelleilyä!
Se on sitä turvallisuutta, jota ei ole koskaan liikaa.
Kovin harvoin olen nähnyt autoissa ylimääräisiä sivuvilkkuja. Ne, missä niitä on ollut on ollut tunareiden sivupeileissä vilkkuvat sivuvalot.
Jostain syystä mm. Saksassa vaaditaan sivuvilkut nykyään autoihin. Suomalaiset onneksi keksivät vaatia ne jo aiemmin. Vielä kun suomalaiset osaisivat käyttää niitä vilkkuja, niin saataisiin vakuutusmaksuja pienemmiksi.
Moisilla pellinkaikaleilla loppujen lopuksi on turvallisuuden kanssa??
Vastaus oli edelliseen, eli sivuvilkkuihin.