Indeksinä olkoon kansanedustajien palkka. Ei tule tolkkua, jos vain eläkkeitä uhataan nostella! Joku roti sano.
Tukiaiset sidottava indeksiin
savon mafia
373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
indeksiin! Siitä aasinsiltana päästäänkin sitomisleikkeihin, jotka saavat minut villiksi ja pikkumieheni heräämään talviunestaan! ;)
Olen kanssasi samaa mieltä! Keskusta sitoo ja lujasti!
pikkumiehetkin uinailevat. Eikö edes alusvaatemalli ole herätellyt? Tai netti-matin seikkailut Ikeassa?
tukiaiset on sidottava indeksiin! Siinäkin olen kanssasi samaa mieltä! Jatkuvasti nousee hinnat, kuten löpö, siemenet, lannoitteet, sähkö, torjunta-aineet, varaosat, .... ! On siis sidottava tuet indeksiin, jotta tulot vastaavat menoja ettei mene maanviljely pelkäksi harrastustoiminnaksi!
Ja sitten Tukiaisiin! Kyllä ne Johanna ja Julia saa minut villiksi! Täytyy ladata Uivelot koneelle ja katsoa napittaa sitä ennen kuin painun akan päälle! Tosin se on 21v. ja juuri sellainen kuin pitääkin eli pieni ja tiukka kaikkialta, mutta rinnuksista suuri, mutta siitäkin kohtaa kiinteä! ;)