Mannertenvälinen nahjus Zero-Matti Vanhanen otti vastaan vaalikampanjaansa huomattavan summan Ideapark-keisari Topi Sukarilta.
Ei siis ihme, että Zero-Matti otti vahvasti kantaa Vihdin Ideaparkin puolesta, vaikka hallituksessa enemmistö ministereistä pitää Vihdin Ideaparkia ympäristölle ja luonnolle haitallisena.
Ei siis ihme, että Zero-Matti otti vahvasti kantaa Vihdin Ideaparkin puolesta, vaikka hallituksessa enemmistö ministereistä pitää Vihdin Ideaparkia ympäristölle ja luonnolle haitallisena.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hän väitti Kallin saaneen vaalirahoitusta Stora-Ensolta ja että luki sen jostakin lehdestä! Pyysin häntä paljastamaan lehden eli lähteen, mutta eipä ollut miestä siihen!
Mitään sellaista lehteä ei ole eli kuraperse on valehtelija!
Känällä ei ole ensimmäistäkään todistettä, että "Vanhanen olisi ottanut huomattavan summan Ideapark-keisari Topi Sukarilta"
Yhdistys, jonka taustahahmoja Sukarikin on, on tukenut tismalleen samoilla summilla (10 000 euroa) mm. Jyrki Kataista, Sauli Niinistöä ja Paula Lehtomäkeä.
Missähän "Vanhanen on ottanut vahvasti kantaa Vihdin Ideaparkin puolesta"
Hallituksessa Ideaparkkia ei ole edes käsitelty, koska se ei kuulu sinne.
vaan jotenkin itsekseen siirtyivät Sukarilta bulvaaniyhdistyksen kautta Vanhasen vaalikassaan.
Nyt Sukari ei tiedä Vanhasta rahoittaneensa. Eikä Vanhanen tiedä Sukarilta rahaa saaneensa.
Täydellistä mafiameininkiä.
Joku kumma vaisto Vanhasta kuitenkin ohjasi rahoittajien toimia tukemaan.
Vanhanen "eksyi" juhlimaan Kakkosen kauppakeskusta. Ja Vanhanen kiirehti blogissaan tukemaan Sukarin Ideaparkkia.
Mistähän syystä suunnitelma-asteella oleva Vihdin Ideapark oli yhtäkkiä niin tärkeä, että pääministeri katsoi tarpeelliseksi ottaa asiaan kantaa.
On vähän liikaa sattumia ja epäuskottavia selityksiä.
Ei kansalaisille sentään ihan kaikki mene läpi. Vaikka kepulaiset hyväksyvät kaikenlaisen omien suhmuroinnin, niin muualla ollaan sentään vielä terveenä tässä suhteessa.
Matti Vanhanen otti mm. omassa blogissaan vahvasti kantaa Vihdin Ideaparkin puolesta. Samoin hän teki tv-haastattelussa.
Matti Vanhasen toiminta haisee ja pahasti.
eroa känättäjä känättää, saittiterroristi, suomen suurin valehtelija, huvittaa kun punikit on hiljaa, joutuvat onneksi myös selviittää.
tämä vaippahousu, kusipukki KänäPäskä se paskoo vaippaansa? Törkypaskahousu!!!