Soini pyytää Ilta-Sanomissa

Pitäneekö tuo paikkansa??
Ei se voi olla niin viisas.
4268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Soinin tyhmyys jo paistaa niin läpi, ettei se voi ymmärtää pyytää anteeksi.

Äänestä
  • Soinin vihanpito Pietua kohtaan johtuu, niin ihmettelisi. Se raha, se raha, timppa ei saanutkaan Pohjois-Karjalasta lissää rahhoo, voi voi. Nyt sitten mököttää lopun ikää. Dorkaa.

    Äänestä

  • tietäisi mistä kirjoitti:

    Soinin vihanpito Pietua kohtaan johtuu, niin ihmettelisi. Se raha, se raha, timppa ei saanutkaan Pohjois-Karjalasta lissää rahhoo, voi voi. Nyt sitten mököttää lopun ikää. Dorkaa.

    O- Pietu, kuka se on? Ei mitään merkitystä.

    Äänestä

  • Lässyn lässyn kirjoitti:

    O- Pietu, kuka se on? Ei mitään merkitystä.

    Tosi korkealle. On Johtajan vihanpitolistalla lähes kärkipaikalla. Johtajalla on aina puukko valmiina Pietun varalta, lisäpistoja varten. Johtaja on tunnetusti häikäilemätön (HS sen sanoi) ja pitkävihainen heppuli. Vaihtelee rooliaan kuin kameleontti väriään. Moni tyhmempi on mennyt vipuun. Dorkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pietulta anteeksi!! kirjoitti:

Pitäneekö tuo paikkansa??
Ei se voi olla niin viisas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu