Kokoomuksen Toivolle

ja kasvot! Olenkin pitkään miettinyt tuota äänestäjien ihailemaa Toivoa. Luulin häntä ensin Toivo Lontoon Toivoksi. Hänpä onkin vallan kotoista perua tämä Toivo Sukari. Joten toivottelen ihan läpinäkyvästi seuraaviinkin vaaleihin Toivorikasta menestystä.
6251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja kelpais varmaan sullekin, jos se tulee suoraan pankkitilillesi - verottomasti "puhtaana käteen".

Äänestä

joutuvat ilmeisesti tyytymään Toivorikkauden sijasta vain armorikkaisiin vuosiin poliittisessa toiminnassaan. Kansallinen kokoomus liippaa aika läheltä julki tullutta "puoluerahoitusta". Olisiko nimenvaihto paikallaan. Miltä kuulostaisi "Kansallinen Rahankokoomus"?

Äänestä

On todellakin hieno asia, että tämä kansakuntaamme askarruttanut Toivo on viimeinkin tullut julkisuuteen.

Nyt on enää epäselvää, että mihin se "korva" viittaa. Ilmeisesti tavallisen äänestäjän kuulemisen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.

Äänestä
  • korvalla kuuntelee Toivon toiveita.

    Äänestä

...on onnistunut, verot on jos ei kokonaan poistettu niin ainakin tuntuvasti alennettu varakkaimmilta kansalaisilta. Köyhien hyysärit ostakoot omat edustajansa ajatellaan porvarileirissä joihin kuuluu myös lipposdemut.

Äänestä
  • ovat nuo kokoomuslaiset palkkatyöläisen haaviin. Vai saako niistä paljousalennuksen, kun maksaa tarpeeksi monelle. Eikös niitä ollut se kuuluisa tusina, jonka aina saa halvemmalla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sukunimi kirjoitti:

ja kasvot! Olenkin pitkään miettinyt tuota äänestäjien ihailemaa Toivoa. Luulin häntä ensin Toivo Lontoon Toivoksi. Hänpä onkin vallan kotoista perua tämä Toivo Sukari. Joten toivottelen ihan läpinäkyvästi seuraaviinkin vaaleihin Toivorikasta menestystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu