työstä?
Enkelitkö sen aiheuttivat?
Miksi enkelit aiheuttivat niin paljon hävitystä ja tuskaa kiinalaisille
Mitä kiinalaiset ovat tehneet, että jumala usutti enkelit heidän kimppuunsa?
Johtuuko se siitä kun kiinalaiset kurittavat tiibetiläisiä kovalla kädellä?
Oliko se rangaistus kiinalaisille, ja että muutkin maat ottaisivat oppia.
Burmassakin hallitsijat vainosivat kansalaisia ja pitelivät heitä kovalla kädellä.
Jumala nakkasi myrskyn koko kansan niskaan kamalin seurauksin.
Mutta hallitsijat ovat täysin paatuneita.
Enkelitkö sen aiheuttivat?
Miksi enkelit aiheuttivat niin paljon hävitystä ja tuskaa kiinalaisille
Mitä kiinalaiset ovat tehneet, että jumala usutti enkelit heidän kimppuunsa?
Johtuuko se siitä kun kiinalaiset kurittavat tiibetiläisiä kovalla kädellä?
Oliko se rangaistus kiinalaisille, ja että muutkin maat ottaisivat oppia.
Burmassakin hallitsijat vainosivat kansalaisia ja pitelivät heitä kovalla kädellä.
Jumala nakkasi myrskyn koko kansan niskaan kamalin seurauksin.
Mutta hallitsijat ovat täysin paatuneita.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Käsitätkö enää itse, kuinka sairas olet? Pyydä apua läheiseltäsi ja hakeudu hoitoon. Nyt.
tulee, mutta tämä on vasta synnytystuskien alkua...
http://www.gfz-potsdam.de/geofon/seismon/globmon.html
http://geofon.gfz-potsdam.de/db/eqinfo.php
Luuk. 21:11
ja tulee suuria maanjäristyksiä, tulee ruttoa ja nälänhätää monin paikoin, ja taivaalla on oleva peljättäviä näkyjä ja suuria merkkejä.
Ja lisää on tulossa!
pahoinpitelevät munkkeja, jotka omissa ympyröissään palvelevat Jumalaa..
Siinä on syytä aivan tarpeeksi Jumalan vihastumiselle..
kiinan maaperää. Sillätavalla tasaisesti ja varovasti etteivät kaikki jää loukkuun rakennusten alle.
Luonnollinen ilmiö, joka tullee aina määräajoin. Näihin ilmiöihin ei tarvitse ottaa Jumalaa mukaan. Näet manner laattojen liikesarjat toistuvat jatkuvasti kautta aikakausien. Eikä tämä ole mikään yysi ilmiö luonnossa. Kuten oli nähtävillä Kiinassa ilmiö siitä kuinka paljon enemmän kestivtät rakennukset jotka olivat rakennetut tämän määnjäristyksen varalle. Kysyisin vain onko Suomessa rakennettu yhtään taloa maanjäristyksen varalle? Emme näet tiedä sitä, että tämä tuho voi olla meillä edessä vaikkapa Espoossa tai Vantaalla. vaikkapa Helsingissä. Jos tuho tulee kotinurkille, niin ketä te sillon syytätte?
mitä vaan, sellaisia pitää tehdä kiinalaisillekin, ja vain yksi kerros.
JUMALAA noista tapahtumista?? Niinhän se perkele haluaa meidän tekevän ... kyllä se syypää on kuule se toinen puoli aka perkele.
maanjäristyksistä ovat niitä kohtia, joissa kaksi vierekkäin olevaa mannerlaattaa liikkuvat. Juuri noilla reuna-alueilla tapahtuu susuria tuhoja. San Franciscon alueella muistan nähneeni, miten talojen rakentamisessa tulevat järistykset ovt otettu huomioon. Valtatien tai kadun kahtapuolen oli rakennettu lujan näköisiä ja matalia taloja kiinni toinen toisiinsa. Mahdolllisen järistyksen sattuessa tällainen pitkä yhteen rakennetussa talorivissä rakennukset tukisivat toinen toisiaan.
Maanjäristyksistä eivät mielestäni joudu kärsimään ne ihmiset eivätkä rakennukset, jotka sijaitsevat mannerlaattojen sisäpulella. Nämä mannerlaatat käsittävät laajoja alueita. Ainoastaan laattojen reuna-alueet ovat tätä rikkoutumiselle herkkää aluetta.
Tämä maailma on alistettu Saatanan hallintaan, ja hän aiheuttaa kaiken pahan tämssä maailmassa. Jumala tosin on voittanut hänet ristillä, mutta sallii ihmisille kaikenlaista, että nämä heräisivät ja tulisivat hänen turviinsa ja ottaisivat vastaan pelastuksen Kristuksessa. enkeleitä on sekä pahoja että hyviä. Hyvät enkelit huoilehtivat meistä monella tavalla, jota emme edes tiedä. Pahan kosketuksen me kyllä huomaamme oitis, kun se tulee lähelle.
Kun katsomme Kiinan ja Burman johtajia, kulkevatko he Jumalan teitä? Eivätkö he päin vastoin vastusta Jumalaa ja sorra kansastaan niitä, jotka ovat kristittyjä? Heitä viruu vankiloissa, ja vain sen vuoksi, että he uskovat Jumalaan.
Miksi Jumala siunaisi näiden kansojen menoa, kun he ovat Jumalaa vastaan? Eikö ole hyvin oikeutettua Jumalalta vetää siunaustaan pois sellaisten kansojen yltä, jotka avoimesti ovat häntä vastaan? Näiden kansojen keskuudessa Jumala pelastaa yksilöitä, ei kaikkia. Hän näkee ihmisen sydämeen.
Meidän jokaisen kuolema on tarkasti Jumalan kädessä, joten siihenkään Saatana ei voi vaikuttaa. Hän haluaisi tappaa miedät jokaisen viimeiseen mieheen ja naiseen, jos se olisi hänen hallinnassaan. Kun hän ei voi meitä tappaa, hän tekee meistä palvelijoitaan, jotka toteuttavat hänen tahtoaan. Tuo tahto on tehdä pahaa toiselle.
Minua siunasi erittäin paljon, kun monen päivän päästä eräs tyttö oli löydetty elossa niin monien poikien kuoltua. Häntä jos ketään Jumala oli varjellut tuon järistyksen keskellä. Siellä poikalapsi on arvossaan, mutta tyttöjä jopa tapetaan pois poikien tieltä. Onko tämä Jumalan mielen mukaista? Miksi Jumala siunaisi tällaisen menettelyn? Moni muutkin asia on siellä Jumalan tahtoa vastaan.
Jumala siunaa niitä, jotka hänen puoleensa kääntyvät ja häntä palvelevat. Jumala rakastaa kaikkia ihmisiä, mutta kaikki ihmiset eivät hänestä välitä. Näin on ja tulee olemaankin ajan loppuun asti.
siis sukupuolen perusteella? ->"Minua siunasi erittäin paljon, kun monen päivän päästä eräs tyttö oli löydetty elossa niin monien poikien kuoltua. Häntä jos ketään Jumala oli varjellut tuon järistyksen keskellä." Aika pelottavat aiheet sinulla "siunaantua". Jumala kuitenkin jollain tavalla osallistuu tuhotöihin vetämällä "siunauksensa pois kansojen yltä"? Tämähän on sama kuin äiti jolla on pahankurinen lapsi, jättää tämän yksin veitsen kanssa, ja vetäytyy itse muualle kuulostelemaan, mitä tapahtuu. Jumala on mielenkiintoinen "rakastava" isä kun antaa pahan tapahtua.
Kyllä teilä nyt on puurot ja vellit ihan sekaisin. Ei maanjäristyksillä ja Jumalalla ole mitään tekemistä keskenään.