Heips.
Olen 20 vuotias naikkonen tampereelta. harrastanut jalkapalloa nuorempana ja kiinnostunut aina ollut kiekkoilusta. pelannut joka talvi kiekkoa ja nyt intoa jopa kentälle oikeaan joukkueeseen, mutta minne? minne otan yhteyttä ja kuinka toimia tilanteessa kun en ole kuitenkaan joukkueessa kokenut jääkiekkoa. olen kiinnostunut nimenomaan maalissa olemisesta, mutta annetaanko minulle mahdollisuus täyttää tämä unelma?
Minne pelaamaan kun ikää jo 20?
4
1335
Vastaukset
- taitoinen
Tappara oli täynnä juuri sinun kaltaisia viime vuonna, joten ota yhteyttä sinne. Maalivahdiksi siellä ei kai pääse jos kaksi edellistä jatkaa, mutta älä huoli siellä pärjää kyllä kenttäpelaajana!
- tietysti
esim. Kangasalalla on naisporukka joka pelaa Suomi-sarjaa ja koutsi sekä pelaajat mukavia :D
Mammakiekkoa taas on ainakin nokialla (kivoja nekin), mutta mammaksi sinua ei kaiketi voi luokitella ;)
- kumpaankaan
Ei sua huolita kumpaankaan Tamperelaisjoukkueeseen, jos et oo aikaisemmin pelannut tosissas kiekkoo. Ilves ei ota kaikki pitkään pelanneita muutenkaan, niillä on aika tiukat valintakriteerit joukkueeseen.
Mutta ei Tapparakaan ihan kaikkia halukkaita ota. Jos sattuis ottamaan, niin peliaikaa ei heruis.
Se Kangasalan harrasteporukka olis varmaan sun tasoo.- vaan
Kiva kun olet kiinnostunut kiekosta,ehottomasti mukaan vaan,joukkue löytyy varmasti.Tappara ja Kisa ovat samantasoisia porukoita ehotan että käyt haistelemassa ilmaa kummassakin ja päätät sitten kumpaan meet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522196
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971443Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3421436- 1711308
- 681081
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59950Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31939Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27872Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46849