Minne pelaamaan kun ikää jo 20?

Tapparataiilvestre

Heips.
Olen 20 vuotias naikkonen tampereelta. harrastanut jalkapalloa nuorempana ja kiinnostunut aina ollut kiekkoilusta. pelannut joka talvi kiekkoa ja nyt intoa jopa kentälle oikeaan joukkueeseen, mutta minne? minne otan yhteyttä ja kuinka toimia tilanteessa kun en ole kuitenkaan joukkueessa kokenut jääkiekkoa. olen kiinnostunut nimenomaan maalissa olemisesta, mutta annetaanko minulle mahdollisuus täyttää tämä unelma?

4

1424

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taitoinen

      Tappara oli täynnä juuri sinun kaltaisia viime vuonna, joten ota yhteyttä sinne. Maalivahdiksi siellä ei kai pääse jos kaksi edellistä jatkaa, mutta älä huoli siellä pärjää kyllä kenttäpelaajana!

      • tietysti

        esim. Kangasalalla on naisporukka joka pelaa Suomi-sarjaa ja koutsi sekä pelaajat mukavia :D
        Mammakiekkoa taas on ainakin nokialla (kivoja nekin), mutta mammaksi sinua ei kaiketi voi luokitella ;)


    • kumpaankaan

      Ei sua huolita kumpaankaan Tamperelaisjoukkueeseen, jos et oo aikaisemmin pelannut tosissas kiekkoo. Ilves ei ota kaikki pitkään pelanneita muutenkaan, niillä on aika tiukat valintakriteerit joukkueeseen.
      Mutta ei Tapparakaan ihan kaikkia halukkaita ota. Jos sattuis ottamaan, niin peliaikaa ei heruis.
      Se Kangasalan harrasteporukka olis varmaan sun tasoo.

      • vaan

        Kiva kun olet kiinnostunut kiekosta,ehottomasti mukaan vaan,joukkue löytyy varmasti.Tappara ja Kisa ovat samantasoisia porukoita ehotan että käyt haistelemassa ilmaa kummassakin ja päätät sitten kumpaan meet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      77
      1806
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1182
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      869
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    6. 77
      692
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      664
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      51
      601
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      561
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      33
      551
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      504
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      398
    Aihe