Miksi äänenvaimentimen

Miksi Harrikoista saa rikkoa äänenvaimentimen? Miksi samaan aikaan rakennetaan meluesteitä valtateiden varsille?

Eikö äänenvaimentimesta voisi laittaa putken kulkemaan harrikkakuskin kypärän sisään?

Miksei moottoripyöriä katsasteta?
4418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

miksi olet köyhä ja kateellinen?

Äänestä
  • Ei kukaan terveellä itsetunnolla varustettu ihminen ole kateellinen siitä että harrikkamiehet idioottimaisuuttaan maksavat omakotitalon hinnan sata vuotta vanhalla tekniikalla rakennetusta kaksipyöräisestä traktorista jonka ainoa huomiota herättävä piirre on melu.

    Eipä silti, kyllä harrikkamiehistäkin löytyy herrasmiehiä mutta ikävän paljon myös omasta mielestään isoksi kasvaneita pikkupoikia joiden lapsuus oli niin köyhä ettei ollut varaa edes fillariin jonka pinnoihin olisi saanut maitopurkista päristimen. Nyt sitä sitten kostetaan koko yhteiskunnalle.

    Äänestä

katsastuksessa sanomista vaikka kuoren sisällä ei ole mitään suodatusta

lisäksi auto käy terveemmin ja kulkee PAAAAALJON paremmin

dieselpower is the king-power , simply

Äänestä

Pahimmin möykkäävissä Harrikoissa ei ole äänenvaimentimia ollenkaan. Pelkät suorat putket ja kuulemani mukaan myös sulen kalliit.

Eikö ajoneuvon melulle ole enää mitään rajaa? Muistan, kuinka pienenä poikana poliisit jahtasivat mopoja, joissa oli liian kovat äänet.

Nyt niihinkin näyttää saavan rakennella urkupillejä, jotka nostattavat jumalattoman metelin.

Mutta ne Harrikat. Kun kuuntelee moottoritien ääniä noin kilometrin päästä, HD on ainoa ajoneuvomerkki, jonka tunnistaa äänen perusteella.
Muut huminasta tunnistettavat äänet ovat noin 200 km/h vauhtiin muutaman vaihteen kautta kurnauttavat kyykkypyörät ja rengasrikkoiset rekat.

Poliisi hoi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saa rikkoa? kirjoitti:

Miksi Harrikoista saa rikkoa äänenvaimentimen? Miksi samaan aikaan rakennetaan meluesteitä valtateiden varsille?

Eikö äänenvaimentimesta voisi laittaa putken kulkemaan harrikkakuskin kypärän sisään?

Miksei moottoripyöriä katsasteta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu