Edelleenkö tämä Suni vaan häiriköi tällä palstalla, jolla otsikkonsa mukaisesti pitäisi keskustella Raamatusta?
Vastaukset 6
- Paavali.
Kaikki totuuden puhujat saavat samanlaisen kohtelun tekopyhien fariseuksien taholta.
"Me olemme havainneet, että tämä mies on ruttotauti ja metelinnostaja kaikkien koko maailman juutalaisten keskuudessa ja nasaretilaisten lahkon päämies, ja hän on koettanut pyhäkönkin saastuttaa. Sentähden me otimme hänet kiinni." Pyydetään Ylläpitoa kurinpidollisena toimenpiteenä laittamaan kaveri 3kk:n ajaksi karanteeniin eli kirjoituskieltoon Suomi24-foorumeille ja valittakaamme välittömästi Ylläpidolle, kun huomaamme Teuvon kirjoittavan ohi Raamatun esim. seuraavasti:
a)Haukkuvan muita uskovia saatanan hengen lapsiksi (tätä hän tekee usein)
c)Haukkuvan Yeshuan opettaman 'ahtaan portin' kannattajia saatanan lapsiksi, koska eivät usko Sunilaisten ahtaaseen porttiin.
b)Haukkuvan meitä apostolista uskovien kastetta opettavia saatanan lapsiksi (Sinä voit itse ihan vapaasti olla sylivauvana kastettu, enkä vaadi sinua menemään uskovien kasteelle vastoin omaa tahtoasi, sillä se on jokaisen uskovan oman päätöksen asia).
jne. jne. jne.
Siunausta Yeshuassa!- kuka on?
Kuka on asettanut sinut muille pomoksi tai opettajaksi.
Sinä tekeydyt "vääräksi juutalaiseksi" joista Raamattu varoittelee.
Paavali varoitti myös teikäläisistä Mooseksen noudattajista. - o''o
kuka on? kirjoitti:
Kuka on asettanut sinut muille pomoksi tai opettajaksi.
Sinä tekeydyt "vääräksi juutalaiseksi" joista Raamattu varoittelee.
Paavali varoitti myös teikäläisistä Mooseksen noudattajista.Hyvä kun joku edes on huomannut Yakovin harhat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921582
- 831062
- 68985
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su385981Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177924- 94851
- 64633
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60622Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta170603- 37598