Jumala on ylpeitä vastaan,mutta nöyrille hän antaa armon.1.Piet.5:5.Ylpeys on este monelle asialle,mutta kun me ollaan nöyriä ja tunnustamme tarvitsevamme Jumalaa,niin se on vapautavaa emmekä jää vääriin asioihin koukuun.
Päivää ja Rauhaa.
2
125
Vastaukset
- että olet
jäänyt mm. Nokia Mission koukkuun. Olenko oikeassa? Tunnustatko tuon harhaopin, joka perustuu torontolaisuuteen ja menestysteologiaan? Ole rehellinen. Koivisto haki "voimansa" B. Hinnyltä, joka haki voimansa vainajahengiltä haudoilta. Ja hakee muuten yhä. Hylkää ne kaikki jos voit vielä hylätä!
mulla on oma kotiseurakunta jossa käyn,mutta en ole tuomitsemassa Nokia Missionia,jos siellä annetaan kunnia Jeesukselle ja oppetetaan että me tarvitsemme Jeesusta päästäksemme Taivaaseen,niin se on hyvä,toki siellä on sellaista,mikä ei ole pitemmän päälle hyvää.Mutta väitän että yksi saatanan juoni on nähdä väärää kaikeessa toiminassa "eksytystä".Pitäkää se mikä on hyvää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.654849Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2733726Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2833410Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1143290Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie332716Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271718- 1051610
- 1721251
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA851141Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341041
