Soinin piti hankkia volvo kun koplanmiehet Kähärä, ja Oksmankin ajavat volvolla. Soini katsoi kateellisena aina vierestä koplan miesten menoa, ja sai ruinattua eukoltaan luvan ostaa volvo. Pitäähän se isollapojallakin olla volvo, koska koplan miehilläkin on. Soini tarvitsi vaan säätiön ja demujen apua, hankintaan.
Hahhahaa Soini matkii koplan poikia !
Tarkastaja
15358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
SMP:n hallintopäällikkö Hannu Suhosella oli aikoinaan säätiön omistama auto käytössään. Sitä näytettiin oikein tv-ohjelmassa. Huhutaan, että myös Soinin omistama uusi ökyvolvo on säätiön kirjoissa? Hurjaksi menee, kun näytetään miten rahalla eletään. huh huh!
Kyllä koplankin autot on hankittu rappareiden ja vuoristoneuvosten rahoilla...
mieleen, sillä se on helpoin, ja kustannustehokkain kauppa. Suomalaiselle klubille on hyvä mennä, kun on kavereita odottamassa.
Jokohan te kateelliset tajuaisitte, että Soini on myös Koplan jäsen ja rappareiden sisäpiirissä.
Soinin kaataminen, mutta kompastui itse omaan tyhmyyteensä ja loikki kokoomukseen.
Ei ole enää koplalla mitään asiaa perussuomalaispuolueessa.
Hyvä niin.
Vielä vain yrittää puuttua sivustakäsin asioihimme ja lähettelee nyt pPietun kanssa kilpaa noita nyökkyjuttuja.
Säälittävää....
kuin volvon päästä koplan jäseneksi, tai raapareiden suosioon. Volvo on toki laadun merkki, mutta Soinilta vaaditaan jotain sellaista mitä hällä ei ole, eikä tule.
Yhtä vaikea on Soinin päästä koplan sisäpiiriin kuin Luimiksen panobussin neulansilmän läpi...Kiertuetta pukkaa
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAWWWWWWWWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH.ÖLÖNTOIÖ8IP8ÅO67LÅN.87LO8NOION6OÖU6NN 6N 8´P .8B N8 L8ÖUAKI
mokomassa kusipäiden porukassa?
Loputkin lähtee, jos ei opi tavoille.
Sääntömuutoshan on tehtävä vuoden loppuun mennessä,
tai heiluriovet pyörähtää - elämme mielenkiintoisia aikoja.
Soinin pihalle ja sen lehtilakeijan myös. Soinista ei ole vastusta koplan miehille, eikä Soini saisi itseään koplan sisäpiiriin vaikka tekisi mitä. Soinille jo kellot soivat.
Ei taida soinilla olla asiaa, vaikka tulisi minkälaisella volvolla?
on poistunut joukkueesta.
Koplan nyökyttelijät jäivät ihmettelemää, kenelle nyt pitäisi nyökytellä.
Kokoomukseen vaan, jos haluatte taas koplan kasaan, ja ehjän joukkueen.
kokonainen, sillä joukkueesta ei ole poistunut kukaan. Mitä ilmeisemmin joillakin ei ole tiedossa koplan oikea kokoonpano, sillä viittaukset tahoihin jotka eivät ole osa koplaa, esiintyy toistuvasti. Jos ei tiedä ketkä muodostaa koplan, niin ei kannata puhua koplasta.
on rahoitusyhtiön omaisuutta.
jaloillaan ja istahtivat puhtaan kiiltäviin volvoihinsa. Ei löydy persuista koplan kaatajia, sillä se vaatii muutakin kuin vieteriniskat.