Turhaan räyhäätte.

Ittepähän ootte edustajanne senaattiin valinneet. Kansa on saanut juuri sellaisen hallituksen, kuin se ansaitseekin...
1102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuka äänestäjistä tiesi noista "kohurahahoista" joita nuo huijari edustajat ottivat vasemmalla kädellä ja näin todellisuudessa ajavat noiden rahoittajien asioita, eikä sen äänestäjäporukan, joka heidät valitsi?!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outsider 2 kirjoitti:

Ittepähän ootte edustajanne senaattiin valinneet. Kansa on saanut juuri sellaisen hallituksen, kuin se ansaitseekin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu