Capitan henkilögalleria

Ihan vaan että osattaisiin myöhemmin varoa jos näihin herroihin sattuu törmäämään, niin kertokaa nyt ihmeessä kuka on tämä ylätasolla vaikuttava ja itseään www.risto.fi sivuilla säälittäväksi uhriksi ja raukaksi tekevä mystinen Risto?

Muut kärkinimet ovat jo tiedossa; suuri ja mahtava, klubin Isä Aurinkoinen Hannu K ja itsensä ystävällisesti esittelyvideolla esitellyt Timo M. tunnetaan. Onko tämä Timo muuten sama kuin mystinen vyölaukkumies? Ja onko siellä huipulla vielä jotain muitakin, kaukaa kierrettäviä yksilöitä?

6

2962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monta monta

      Hanski, Tiina, Marco, Kentsu, Timppa, Pekka, Ristoja parikin kappaletta niin ja Pave.

    • Aikuinen...

      Matti, Teppo, Antero, Liisa, Kaija, Inkeri, Unto, Heikki, Alpo, Pia, Ossi, Taavi, Janne (n. 10 kpl), Sanni, Samuli, Mika, (n. 15 kpl), Pirjo, Sauli, Jaakko (n. 13 kpl), Jorma, jarmo, Jaana, Maija, Kimmo, Ville (useita), Ulla, Kalle (aika monta), jopa yksi Untamo, Markus, Juha (aika yleinen nimi), Esko, Eero... Continue tomorrow!

      • että kohta

        se omakin nimi mainitaan


      • Aikuinen...
        että kohta kirjoitti:

        se omakin nimi mainitaan

        meinasin pitää vähän jännitystä yllä, mutta olkoon; RITVA. Eikä yhtään hermostuta, vaan oikeastaan naurattaa nämä jutut täällä. Terkkuja tutuille. Jatkan huomenna paljastuksia.


      • aikuinen..
        Aikuinen... kirjoitti:

        meinasin pitää vähän jännitystä yllä, mutta olkoon; RITVA. Eikä yhtään hermostuta, vaan oikeastaan naurattaa nämä jutut täällä. Terkkuja tutuille. Jatkan huomenna paljastuksia.

        on kova capitan puolustaja ja ilmoitti nimekseen Ritva. Ettei olisi itse Pynnösen akka kyseessä? =)


      • Aikuinen...
        aikuinen.. kirjoitti:

        on kova capitan puolustaja ja ilmoitti nimekseen Ritva. Ettei olisi itse Pynnösen akka kyseessä? =)

        en todellakaan, itse asiassa en ole kenenkään akka.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      252
      2308
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      48
      1367
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      15
      827
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      776
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe