Vieläkö te ateismit hakkaatte läheisiänne sekä kylänmiehiä?
Kysymys ateismeille
Jeesuksen morsian
6256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jos eivät suostu että silvomme heidän sukupuolielimensä jeesustontun nimeen.
heh me ateismit :D
hiukan sivistymätön, kun käytät sanaa 'ateismi' tarkoittaen sillä henkilöä. Otahan koulukirja käteen. Raamatun lukeminen ei nyt auta.
Toiseksi; jos ateisTit hakkaavat läheisiään ja 'kylänmiehiä'(?), ovat he varmaankin lukeneet epähuomiossa raamattua ja saaneet tästä loistavasta 'elämän oppikirjasta' ideoita 'teurastusmeininkiinsä'.
Tästä johtuen on ateisTi sairastunut hulluuteen, joka on johtanut tähän valitettavaan, mutta hoidettavaan sekavuustilaan.
AteisTeilla kun on sellainen kammottava piirre, että nähdessään hammaspeikon, jeesuksen, maahisen tai kummituksen, voi hän olla varma, että se on merkki mielisairaudesta.
AteisTi hakeutuu silloin lääkärin vastaanotolle saadakseen psykiatrista hoitoa.
2. Moos. 32:
>"Mooses asettui leirin portille seisomaan ja sanoi: "Kaikki, jotka ovat Herran puolella, tulkoot tänne." Hänen luokseen kokoontuivat kaikki Leevin heimoon kuuluvat.
Hän sanoi heille: "Näin sanoo Herra, Israelin Jumala: sitokaa miekka vyöllenne, kulkekaa edestakaisin leirin halki portilta portille ja tappakaa jokainen, jonka kohtaatte, olkoonpa vaikka oma veli, ystävä tai sukulainen."
Leevin heimon miehet tekivät Mooseksen käskyn mukaisesti, ja kansasta sai sinä päivänä surmansa noin kolmetuhatta miestä."<
Ei satukirjojen lukeminenkaan ole saanut minua yhtä sekaisin kuin uskikset. Mitä pahaa nämä kolme tuhatta olivat tehneet? Palvoneet jotain toista satuhahmoa kuin Mooses ja hänen porukkansa. Järjetöntä. No, lohtuna on tietysti se, että tuokin tarina erittäin todennäköisesti on myös satua.
löysi Raamatusta kohdan, jossa tapettiin kaikki, "jotka vetensä seinään heittävät", ja totesi Herran perin siistiksi tyypiksi (Matkakirjeitä Maasta). OLisi käyttöä meidän asuntoyhtiössämme, jossa alakerrassa on baari ja löytyisi monia vetensä seinään heittäviä tapettavia takapihalta öittäin.
Vieläkös te jeesustelijat tapatte ihmisiä satujen takia?