Julistavat VAIN OMAA TOTUUTTAAN. Totuutta Jumalalasta ei yksikään tiedä, mutta sitä ei kiihkofundis voi myöntää.
Nuo totuuden julistajat
l u k i j a
6221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sinä Jeesusta valehtelijaksi kun Hän tämän sanoi:
"Mutta kun hän tulee, totuuden Henki, johdattaa hän teidät kaikkeen totuuteen. Sillä se, mitä hän puhuu, ei ole hänestä itsestään; vaan minkä hän kuulee, sen hän puhuu, ja tulevaiset hän teille julistaa."
tai kun Hän sanoi tämän:
"Kaikki on minun Isäni antanut minun haltuuni, eikä kukaan muu tunne Poikaa kuin Isä, eikä Isää tunne kukaan muu kuin Poika ja se, kenelle Poika tahtoo hänet ilmoittaa."
valehteli monessa muussakin asiassa, jos valehtelee kerran, valehtelee toisenkin kerran.
Jeesus valehteli muun muassa, että Johannes kastaja on Elia, vaikka se ei pitänyt paikkaansa.
sinunkin silmäsi aukeamaan, ja voi sinua jos ne eivät tässä ajassa aukea, kadotuksen porteille kun astelee, se on liian myöhäistä.
Tuohon sanoisin kuin ArmiK on opettanut että tuot kuin piru Raamattua tälle pellolle.
- Teuvo Suni on profeetta.
- Sunin sana ja Raamatun Sana ovat yhdenveroiset.
- UFOt ovat saatanan lentokoneita.
- Pyhä Henki lähti maan päältä Johanneksen kuoleman myötä.
- Pyhä Henki palasi takaisin Sunin myötä.
- Jeesus uhrattiin saatanalle.
- Kaikki muut seurakunnat ja kirkot maailmassa ovat porttokirkkoja.
Kysyn vaan.
/kyssäri
On sunilainen totuus, jota oikein huutamalla tuodaan julki. Jokainen voi päätellä itse uskooko tuohon vaan uskooko Jumalan sanaan.