Klo 21.05 tms. Suositeltavaa katsottavaa, aiheena viimeaikaiset vaali"lahjukset".
Soini tänään A-Talkissa
YLE tv 1:llä
10430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos joku hullu vielä uskoo Soinin puheita, katsokoon. Soinin touhut eivät kestä päivänvaloa yhtään sen paremmin kuin niiden henkilöiden, joita hän demareiden ohjauksessa haukuskelee.
Heh... Miksi täällä jotkut "matalamieliset" vapaamuurarit painavat paniikki nappulaa.
sontaa. Miksi Soini on niin kysytty noihin ohjelmiin?
on aivan väärä henkilö puhumaan mistään lahjuksista.
Toivottavasti toimittajat ottavat puheeksi myös persujen rahojen katoamiset, ja kenen käskystä tai toiveista niitä on viety, ja mihin ne on viety. Persut tuskin ovat niin pulmusia, kuin Soinikin koittaa esittää.
vanhuus vaivaa ...
erilaisia syviä nyökytysharjoituksia elävän johtajan edessä.
Ainakin viisi kertaa aina silloin, kun Johtaja näkyy kuvissa. Jos baarikaapista löytyy jotain polvistumista helpottavaa, sitä kannattaa alkaa kittaamaan jo nyt. Ei kukaan täysjärkinen katso ohjelmaa selvinpäin.
katsokaan, mutta berusbersut katsoo ja vielä nauhoittaa ohjelman myöhempää katselua varten.
meuhkaa.
Harvemmin poliittisia ajankohtaisohjelmia seuraan, mutta tänään seurasin aatolkkia jo ihan helvatin mielenkiintoisen aiheen takia.
Soinin ynnä tämän valtiotieteiden jotain... mielipiteitä kuunneltuani, vahvistui käsitykseni siitä että Suomessa isoilla rahanahneilla yrityksillä on todellinen jättisummillaan ylläpitävä piilovaikutus suurien puolueiden politiikkaan. Nyky-Suomessa emme enää suinkaan ole ns. vähimmin korruptuneita maita, olemme yksi äärikorruptunoitunut maa!
Tämä hävettää ja nolottaa. En koe tarpelliseksi enää odottaa seuraavilta vaaleilta muutosta, vaadin että muutos tulee välittömästi.
Hallitus saa kaatua!