Älä harrasta vilunkia makoilemalla keskellä kaunista kesäyötä, sillä nyt on taas nyökytyksen aika! Olen laittanut laron seinään suuren naamataulun ja aijon lähteä yölenkille sitä nyökyttelemään. Samalla käyn riihen takana tarpeilla, mutta tietysti jatkuvaa nyökyttelyä unohtamatta. Jo tuollainen tunnin vilpitön, tarmokas nyökytys valaisee sielun ja antaa rauhaisan unen loppuyöksi niin, että ennen kukon laulua jaksaa sitten taas nousta uudelleen pyhää nyökkytoimitusta varten.
Erittäin järkevä, vilpitön ja tarmokas nyökytys sinulle lahkotoveri. Nyökyn, nyökyn, nyökyn, nyökyn, nyökyn.......
Erittäin järkevä, vilpitön ja tarmokas nyökytys sinulle lahkotoveri. Nyökyn, nyökyn, nyökyn, nyökyn, nyökyn.......
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun on perkele nyökkäillyt koko päivän, ei saa asetettua päätään kunnolla tyynylle. Mutta Johtajan eteen teen mitä vaan.
Vaikeuttaa kaikkia sänkyhommia, kun pitää koko ajan nyökytellä. Mutta Johtajan eteen sitä on valmis uhrautumaan, kuten sanot. Ja on siinä sekin hyvä puoli, että Johtaja on vapauttanut kaikkien muiden päät nyökyttelyyn, kun ei tartte itse nyökyn ajatella. Kiitos ja Ylistys Johtajalle kera vilpittömän suurnyökyn.