tontilla, kaivuri möyrästi siinä eilen. Siitä se lähtee liikkeelle. Tätä me kutsumme kehitykseksi, hyvä näin.
Elämä
alkoi YIT:n
7601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
työllistää ja aiheuttaa yleistä vireyttä paikkakunnalla!
on se pirun hyvä kun entinen rakennusliike p.ylisaari rupiaa rakentamahan taas lapualla toivotavasti ne jatkaa lisää lapuan kehittämistä
viimeinkin!!!!!!!
Lapualla näyttää vallitsevan kovin yksinkertainen, jos ei suorastaan lapsenomainen käsitys "kehityksestä". Määrälliset seikat (enemmän, suurempaa ja korkeampaa) näyttävät olevan ainoat ymmärrykseen yltävät kriteerit joillain poleemisilla termeillä (työpaikat, toimeliaisuus ja vauraus) perusteltuna.
Tällainen ajattelu perustuu erittäin suppeaan ihmiskuvaan, joka mitä ilmeisimmin onkin päässyt valloilleen Suomen taantuvalla maaseudulla ja ikävä kyllä vain edistää taantumista elämältään enemmän odottavien henkilöiden muuttaessa pois palkitsevimpiin elinympäristöihin.
mallilla. Punainen tupa ja perunamaa, naapuri riittävän kaukana, kiva eläke ja terveyttäkin. Jos kaikki lapualaiset pistetään asumaan yhteen kerrokseen, loppuu tonttimaa vaikka pakkolunastuksen jälkeen rakennettaisiin koko simpsiö ja alajoki.
Menee koko asian pointti ohi.
Hyvä että tapahtuu, suuri talo pystyyn vaan.