Olisiko aika tehdä jotakin? Palstan on vallannut aivan varmasti vaikeasti mieleltään häiriintynyt henkilö. Miksi tarjoatte hänelle mahdollisuuden hourailla sivuillanne? Ruokitte sairaan ihmisen sairautta.. mikä se sitten onkaan. Ko henkilön vihalla ja vaivannäöllä käyttää palstaa juutalaisvihan lietsomiseen ja ties mihin omiin tarpeisiinsa ei ole enää mitään rajaa.
Alan postittaa näitä avauksia ja niitten kuvottavuuksia sinne mistä aikaisemmin jo saitte selvityspyynnön rasismin sallimisesta. Ainakin sinne.
Alan postittaa näitä avauksia ja niitten kuvottavuuksia sinne mistä aikaisemmin jo saitte selvityspyynnön rasismin sallimisesta. Ainakin sinne.
Vastaukset 36
Vanhimmat
niin joku voisi ottaa asian huomioonkin.
laurio taas varmaan, jostain syystä ei nyt bannata sekopäisimpiäkään. Yritetään ylläpitoon, voisi myös ehdottaa hulluille omaa palstaa, eikös samanlaiset leiki parhaiten keskenään? Kukaan ei tee enää viitsi tehdä järkeviä aloituksia vaan keskustelu tyrehtyy yhden kylähullun ongelmiin.
Passittakaa Donna Quijote sinne samalle hullujen
palstalle.
Donna on niiden avausten takana, koska se rakastaa tappelemista. Laurio ja Donna hullujen palstalle niin täällä voi puhua asiaa.
Ja sheriffi palstalle.
..seriffiksi, useammankin kerran. Olit mielestäsi ihan huulilla, mutta ketäs saadaan kiittää ettei tullut sitä arjalaista kärjestystä? Ottaa pannuun varmaan vieläkin. Pitää sitten yrittää kääntää omat narutukset muka Donnan teoiksi. Siis miten tyrerä voikaan joku olla. Ei uskoisi ellei omin silmin näe.
Kyllä tämä menosi jo arjalaista järjestystä hieman muistuttaa, sekopää möykkää ykkösenä.
tajuatko ollenkaan että kaikki sekoilusi OVAT läpinäkyviä, miten paljon vaivaa ikinä näetkään, ei tarvitse kauaa palstaa seurata, niin ymmärtää
Olihan Fritzlilläkin 'sivistynyt' päiväpersoona. Samantyyppinen mielenvikaisuus hänellä kuin sinulla, syytät kaikesta muita, mutta itseäsi pidät itseoikeutettuna sankarina, jonka ei tarvitse piitata pienimmistäkään rajoista. Sairasta rasismia.
..mitähän strategiaa seuraavaksi kokeilet? Pitäisi palstan multipersoonan ja jakomielisen teatteripellen päästä seriffiksi! Parempi ilman seriffiä kuin kukaan niistä lieroista (sama henkilö eri 'persoonina'), jotka ovat vuosia nähneet vaivaa saadakseen palstalle 'arjalaisen järjestyksen'. Kukko paskatunkiolla olet, omissa sekoilissasi rämmit.
Tuohon tilaan ei ilmeisestikään ole mitään keinoa. Papukaija, ties keitä olet yrittänyt matkia eri nikeilläsi, mutta Donnaa et pysty.
..armeija, epätoivoisena yrität lisätä pökköä pesään? Jotta joku 'asiallinen' olisi valittava 'johtamaan keskusteluja'. Onko jopiankin tulossa uusi esitys 'asialliseksi nikiksi'?
Vain todella häiriintynyt luulee että hänen lapsellinen trikkien harjoittamisensa tuottaisi toivotun tuloksen.
hakijoista, eikä varsinkaan KTS, ei kukaan muukaan.
Minä en ole hakenut, enkä aio hakea. Rv sopii erittäin hyvin, ja annan kaiken tukeni hänelle, kunhan panee Donnan ja Laurion ja muut rasistit ULOS.
Hahah hahah hahhatusta ja V;tä vesitettynä ja ilman on tullut riittävästi, samaa typerää tykitystä ja sivistys-sanoja peräkkäin ilman mitään sisältöä. Ja aivan sama onko kirjoittaja asiallinen tai ei, niin Donnan vastaukset ovat aina vihamielisiä. ei hyvää päivää hänellä koskaan.
kukas se ilman nikkiä itseään puolustelee.
Tiedätkö, että ne mukavat ja fiksut juutalaiset
ovat tuolla muilla palstoilla aina silloin tällöin, ja heidän kanssaan voi keskutella juutalaisuudesta uskontona ja Raamatusta myös.
Sinähän poistat tai poistatat sellaiset täältä.
pelleilysi ylittää jo kaiken mahdollisen.
tukea? Suomi 24 sääntöjä pitäisi kaikkien noudattaa, niihin kuuluu että ei sallita rasistisia kirjoituksia, eikä poiketa palstajaosta, mutta täällä kaikki on sotkettu, on vähäjärkisiä rasistisia vuodatuksia, on kristinuskoa, maailmanpolitiikka, vaikka mitä. Näin pilataan kaikilta mahdollisuus keskustella asiallisesti yhtään mistään.
DQ:lta en muista ainuttakaan rasistista kirjoitusta joten en ymmärrä miksi hänet pitäisi poistaa. Sillä perusteella pitääkö joku jonkun mielipiteistä vai ei, ei ketään voi poistaa jollei kirjoittaja riko sääntöjä.
On mahdoton tietää kuka palstaa häiriköivä sekopää on, minusta kuitenkin vaikuttaa lauriolta, perusteina vihan syvyys ja tietty kaava siinä mitä ja miten vihansa ilmaisee. Kyseessä ei tietenkään voi olla henkisesti terve ihminen, joten palsta rauhoittuu vasta ylläpidon toimin.
ne kirjoitukset ja typerät hahha...tukset, mitä tulee ilman nikkiä, vai etkö tunnista.
Olet itsekin kerran sanonut, että hah hah ei riitä vastaukseksi, kaksivuotiaskin pystyy siihen.
Tosi on, että fiksuja juutalaisia on tuolla muilla paltoilla kertomassa juutalaisuudesta uskontona, täällähän sitä ei voi tehdä.
Uskonto aiheet poistetaan, koska ne ikävästi särähtää ateistin korvaan.
Siitä syystä, voisit alkaa vähäksi aikaa sheriffiksi, mutta Donnan voisit panna kuriin.
Minä voin kyllä keskustella muilla palstoilla,'
koska siellä tapaa juutalaisia, joten ei tämä minulla maata kaatava ongelma ole.
Missähän mikä-mikä-maassa uskot olevasi?
Mietipä tätä: Mistä näkee että
palstan johtava sekopää on todella häiriintynyt? Siitä millä tavalla hän itse antaa 'merkit' henkisestä pirstoutuneisuudestaan. Missä? Omissa kirjoituksissaan. Siitä että tiettyjä merkityksiä, kerrontaan (narraatioon)liittyviä 'erittelyjä', jotka hän väistämättä antaa, vaikka kirjoittaisi mistä, hän EI pysty itse säätelemään - koska mitään 'itseä' ei ole, on vain yrityksiä itseksi.
Maailmankuva on kaavamaisesti 'koostettu' - sitä ei kenties olekaan. Se on palapeli. Sama koskee 'identiteettiä'. Itsekontrollia ei ole. Hän on eräänlainen 'jumalan rukkanen'. Häneltä puuttuu edes kohtalaisesti jäsentynyt minuus. Joskus hän onnistuu antamaan vaikutelman, että olisi 'joku', mutta ei.. pian putkahtaa esille sama mikä aina: taas kerran vain 'esitys'. Hänen häiriintyneisyytensä ei ole hänen kontrollissaan. Se on oikeasti eräänlaista 'mielettömyyttä' - kirjaimellisesti. Jokin muodoton etsii väylää saada 'tilanne' hallintaan, mutta koskaan se ei onnistu. Muutenhan kaikki jakomieliset ja persoonallisuushäiriöiset pystyisivat 'parantamaan itsensä'. Sitä he juuri eivät voi. Hän yrittää kovasti, mutta ei onnistu. Päätelmää häiriintyneisyydestä ei aina voi tehdä 'lauserakenteista' tai kommenttien pinnalla näkyvistä 'asiasisällöistä' vaan ihan muusta, vaan se köytyy hänelle tyypillisen kerronnan rakenteesta, häiriintyneen omasta tekstistä se löytyy, aina, väistämättä.
Ei tarvita mitään salapoliisin työtä, jossa yhdisteltäisiin aina uusien 'nikkien' törkeimpiä (tosin törkemmillään hänessä paljastuu myös jotakin 'aitoa') avauksia ja vaihtelevia näennäisesti asiallisia kirjoituksia.
Se sokeus millä hän väistämättä suhtautuu maailmaan, toisiin ihmisiin ja todellisuuteen on typerryttävää. Sen näköinen on palsta. Hullu kukko mesoaa kuvitellun kanalan oljilla.
On täysin yhdentekevää mikä hänen nikkinsä kulloinkin on. Minuksi sitä ei yksikään tervejärkinen luule.
järkyttävää kuvittelua, taas.
Miksi minun pitäisi itseäni puolustella? Mitä luulet yrittäväsi?
kirjoitteluasi ohjaavaa mielettömyyttä se ei ylitä.
vain mieleltään terve ihminen pystyy todella oikeasti _kontrolloimaan_ sitä milloin 'pelleilee'.
uuttako, juuri minuun sopivaa. Sama vastaus sinulla on kaikille.
Koska pyörität kehää oman itsesi ympärillä,
juuri tuokin kirjoituksesi kertoo vain sinusta itsestäsi, ja kun se ei oikeastaan sano mitään, niin mitä se silloin kertoo sinusta.
Hullu kukko kuvitellun kanalan orrella, just niin. Kuviteltu kanala. Ei sinusta juutalaista tule tekemällään, samaa porukkaa kuin muutkin suomalaiset, räksyttäviä rakkikoiria ojanpenkalla
haukkumassa, kun Jumalan karavaani kulkee vääjäämättömästi päämäärää kohti.
Mene nyt kauniisti houkuttelemaan rv:tä sheriffiksi, jospa joskus joku oikea juutalainenkin uskaltautuisi tulla tänne kertomaan jotain vaikka Mooseksen laista,
ja siita, kuinka sitä sovelletaan käytäntöön.
ja vastauksiasi kovasti,en ole löytänyt niistä kuin jonkinlaista ylikorostunutta pätemisentarvetta ja arvostelunhalukkuutta.
Mikäs arvostelija sinä kuvittelet olevasi?
Löytyykö sinusta muuta kuin negatiivisuutta?
Se on jäänyt näiden kaikkien monisanaisten ja turhien höpinöiden taustalle.
Miksi aina vaan arvostelet,etkä osallistu rakentavasti keskusteluun?
Miksi Mikki?
odottavat innolla uusia avauksiasi oiken ruuhkaksi asti? Sinulta on varsin luontevaa odottaa mielenkiintoista ja rakentavaa opetusta juutalaisuuden ja sen kirjoitusten olemuksesta. Toivotaan menestystä ja paljon lukijoita sinulle jatkossakin, ja tietysti Jumalan siunausta.
Kaikille ei ole annettu kauhalla ja jotkut ovat joutuneet tyytymään vain lusikalliseen, kuten varmaan joukolla panettelemanne tapaus.
Hahah hahah hahhatusta ja V;tä vesitettynä ja ilman on tullut riittävästi, samaa typerää tykitystä ja sivistys-sanoja peräkkäin ilman mitään sisältöä. Ja aivan sama onko kirjoittaja asiallinen tai ei, niin Donnan vastaukset ovat aina vihamielisiä. ei hyvää päivää hänellä koskaan.
juuri niin!
sivistyssanoja peräkkäin,aina vihamielisiä vastauksia,Ihmearvostelija,muttei hänellä ole itsellänkään parempia kirjoituksia tilalle.
Donna Quijote on oikeassa.Jos puutarhassa on rikkaruoho,eikä sitä kitketä pois,niin pian koko puutarha on täynnä rikkaruohoja.Eikä kenelläkään ole enää puutarhasta mitään iloa eikä hyötyä.
jossei rikkaruoho ,niin valkoinen kärpässieni.
Niin viattoman oloinen ja samalla kitkerä kuin myrkky.
..makeilevat myrkyn kylväjät, muut lymyilijät ja 'juutalaisuus'-paperiin käärittyjen jeesuskarkkien tyrkyttäjät...erilaisia aasinsiltoja pitkin tunkevat tänne ilmoituksiaan, mutta eivät noudata Jeesuksen esimerkkiä lähtemällä pois paikalta, jonne ei ole toivottu
sulla unohtui nikki.
laittaa,
*niska punottaa*
aivan kuin rikkaruohomyrkkyä saisi palsta niskaansa, ja suoraan ruusujen päälle. Sen on näköistäkin.
horsmia on kirjoiustesi kitkeryyden perusteella tunnistettavissa.
paljon tekemisissä olevana (ja muutenkin ylläolevaa rikkaruoho- ym. keskustelua sivuten) – miksi noin negatiivinen vihjaus horsmasta?
"Arkisen tuntuista horsmaa on helppo vähätellä, mutta ..."
http://kalalapsi.blogspot.com/2007/06/olen-horsma.html
vaan oikein rikkaruomurkkyjäkö kaivataa? Kannattaisiko oikeesti pistää vänhän servoa juttuihin, vaikka Donnalta ei voikkaan muuta odottaa.
Tuo nuoleskelu herättää Donnassa tunteen, että sinulla on messiaaninen ketunhäntä kainalossa,
ja nippelitietoa, eli sanasaivartelua povitaskussa.
Ujutat jotain salakavalaa Jeesus oppia tänne, jossain siellä se on vaikka muuta esität.
Näin se menee.
tuolla
"Ujutat jotain salakavalaa Jeesus oppia tänne, jossain siellä se on vaikka muuta esität.
Näin se menee"
--?
Sattumoisin olen Hgin juutalaisen srkn jäsen.
on varmaan mukavaa suoltaa kaikenlaista paskaa toisten niskaan?
hän yrittää sekoittaa koko palstan sillä ,että puhuttaisiin vaan hänestä ja hänen olemattomista asioistaan jotka ovat niin yksinkertaisia että..
Tuo hänen vainoharhaisuutensa kaikkia ja keikkea kohtaan alkaa jo epäilyttää,mitä hänellä on kainalossa? tai vähän ylempänä.
väärin- ym. käsityksiä aina sattuu kun kirjoitetaan nimimerkeillä tai ilman nimimerkkejä eikä satuta tuntemaan ko. hlön hlökoht taustoja (omanikaan ei satu olemaan niistä tyypillisimpiä tarinoita), siitä huolimatta, miten pienestä ko. piiristä Suomessakin on kyse. Joten kuka ko. "homelo" (*s*) lieneekin, niin kaikkea hyvää hänellekin.
viinitarhan hoitajat, jotka viinitarhoja tuhoovat?