TUOMIOJAN DISUUTINEN

Tuomioja ilmoittaa, että missään tapauksessa hän ei aio preseidentiksi!
Mutta eihän kukaan ole häntä pyytänytkään, päinvastoin yritys estettäisiin kansan toimesta vaikka väkivallalla.
Yksi lajinsa edustaja nykyisenä presidenttinä riittää!
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pelkästään sinun mielipiteesi perusteella ei presidenttejä valita. Kansa päättää ja kansa voi päättää ihan miten se päättää.

Äänestä

Presidenttinä pitää luopua periaatteistaan ja puolueideologiastaan.

Tuomioja on vakaa demari. Voisi pelastaa Suomen jos pääsisi puolueen johtoon.

Nykyinen keskustakonsensus ei ollenkaan toimi. Kukaan ei ole kenenkään puolella, muuta kuin mitä lahjukset osoittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matamoros kirjoitti:

Tuomioja ilmoittaa, että missään tapauksessa hän ei aio preseidentiksi!
Mutta eihän kukaan ole häntä pyytänytkään, päinvastoin yritys estettäisiin kansan toimesta vaikka väkivallalla.
Yksi lajinsa edustaja nykyisenä presidenttinä riittää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu