BENSAVERO ALAS!

Nyt kansa barrikaadeille!

Suomessa bensa maksaa kohta kolme euroa litra, kun se Usassa on alle 50 eurosenttiä.

Kaikki joukolla tekemään tiesulkuja ja kippaamaan paskaa eduskuntatalon portaille ja kusemaan edustajien bensatankkeihin.

On se jumalauta nössö kansa tämä Suomen plösö sohvaperunapullamössövalmisruokasukupolvi, kun kaikki vaan niellään puuttumatta mihinkään.

Ota kantaa tai haista paska!
3497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on nössöjä..
rikkaat ei tarvii puuttua kun on varaa.
ja köyhät kun raukoilla ei ole edes autoa !
olis kyllä hyvä kun joku uskaltais puuttua asiaan ja tehdä sille jotakin ..
viinan hinta vaan halpaa mutta bensan hita kohta niin korkea että maaseudulta töihin menoon menee kokopalkka :/

Äänestä
  • Tuttuja lääkkeitä tarjoaisin taas eli
    kimppaa, julkista, kävelyä ,pyöräilyä, rullaluistelua, vihreitä työsuhdeajoneuvoja ilmaiseksi tai halvalla.

    Työnantajien ja muiden on ohjattava hankinnat vihreille osapuolille alkaen työn tekijöistä aina ajoneuvohankintoihin.

    Mikään ei ole typerämpää kuin kulutukseen ja ympäristökatastrofiin kannustava nykyinen vuosimaksumalli.

    Kaikki maksut ja verot polttoaineen hintaan.
    Jos ajat, niin maksat , muuten et senttiäkään.

    Äänestä

esimerkkiä. Netti on pullollaan adresseja esim tämä

http://www.adressit.com/bensaveroalas

Jos ei kehtaa barrikadeille lähtä niin yrittäkää tehdä edes jotain, jos haluatte saada jotain aikaiseksi. Suomen kansa on niin passiivista ja tottelee kun jotain käsketään niin päättäjillä on helppo työ riistää kaikkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suoraa toimintaa perkele! kirjoitti:

Nyt kansa barrikaadeille!

Suomessa bensa maksaa kohta kolme euroa litra, kun se Usassa on alle 50 eurosenttiä.

Kaikki joukolla tekemään tiesulkuja ja kippaamaan paskaa eduskuntatalon portaille ja kusemaan edustajien bensatankkeihin.

On se jumalauta nössö kansa tämä Suomen plösö sohvaperunapullamössövalmisruokasukupolvi, kun kaikki vaan niellään puuttumatta mihinkään.

Ota kantaa tai haista paska!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu