jutusta?
onko tietoa
hyllybaari
323596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Juttua siitä sitten pitäis olla tiedossa ?
tapettu nainen hakkaamalla...
kuali keskuspuistos,huhuja ei pidä ottaa niin vakavasti.Laitetaan huhu nyt matkaan,että sairaalas varmaan kualee taas joku.....
ollut lehdissä mitään??
lehdes ollu??Juoruämmien jorinaa.
kuollut?
kukaan kuallu!!! piste!!!
odota vaan
:O
:O
:O
hahahhaha
Hyllykalliolla pahoinpidelty nainen on päässyt kotihoitoon. Tekijä on saatu kiinni. Ei siis ole kuollut! Lähde: Ilkka 29.5.2008
sairaalakuntoon? pois sellainen baareista ne on yhteiskunnan pohjasakkaa tuollaiset munattomat paskakasat! Mitä teki ne paikalla olleet äijät? seurasivatko sivusta?
miesporukkaan uhkaamalla tappaa ja huoritteli miesporukan tyttöystäviä.Miesporukka lähti pois ,niin se akka meni huutamaan vielä ulos niitä uhkailujaan ja haukkumaan.Jolloin sattui surullinen tapaus,eli akka sai mitä tilasi.Nyrkki heilahti kuten humalaisilla on tapana,kun heitä ärsytetään.Ei se sen kummempi tarina ole,tavallista juopuneiden käytöstä.Opetus :älä ärsytä humalaista,olet sitten mies tai nainen.
En ole kuullut, että jokin oikeuttaisi hakkaamaan ja potkimaan toista. Tuntuu aika sairaalta ajattelulta: sai mitä tilasi. Sinua maailmasi on varmaan hyvin kalmanhajua täynnä. Saatat jopa olla sitä mieltä, että halkiohamekin oikeutta raiskaukseen jne. Sinun arvomaailmasi on aika erilainen kun minun. Juuri sinun kaltaisten ihmisten takia maailmassa on niin paljon pahaa. En soisi turvapaikkojen häviävän Seinäjoelta kun näin herkässä on juoppojen hengenlähtö. Alkoholi on viisasten juoma sanoo vanha sananlasku, pitänee paikkansa.
vierestä tapahtumaketjua!! LOL sanon minä.
Eli tälläinen Hakkaava paskasäkkikö nyt sitten on se tarinan sankari? Toivottavasti saa kunnon tuomion, Opetus: Älä ärsytä munattomia paskahousuja!
Niin, mikään ei oikeuta henkiseen eikä fyysiseen väkivaltaan toista kohtaan. Joskus tämä suulas, ilkeä akka esiintyi oikeudessa "todistajana" sivuhuoneessa kuultuna. Kuinka nyt alkoholi sai aikaan sen, että piti mennä "silmästä silmään" räksyttämään ehdoin tahdoin tappouhkauksin voimamiehelle? Siitä tuli nyt vaan mustat silmät.
Tätä suupalttiakkaa ei kukaan maahan potkinut, vain taju meni kankaalle, kun oli itse pahoinpitelyä mennyt baarissa kämmenläimäytyksen jälkeen pihalle voimamiehen perässä hakemaan.
On selvää, että tämän alatyyliakan erittäin loukkaavia ja solvaavia ilmauksia, jotka kohdistuivat myös voimamiehen mukana oleviin ystäviin, ei humalainen pois paikalta menevä voimamies ei sietänyt, vaan antoi akan pyydettyä
enemmän pahoinpitelyä, pari kertaa olan takaa, niin että akan taju lähti.
Henkinen väkivalta on yhtä oikeudetonta kuin fyysinen ja aivan samalla viivalla - nykyään myös oikeudessa. Miehethän ovat usein juuri tämän henkisen väkivallan uhreja. Kuka muuten käski tätä akkaa lähtemään voimaiehen perään solvauksia ja ivaa heittelemään pihalle? Eikö läimäytys ollut jo riittävä varoitus, ettei pidä mennä hakemaan "lisää"? Kun tietää tämänkin akan risaisen menneisyyden, eikö olisi ollut viisasta tyytyä mustaan silmään eikä lähteä hakemaan fyysisesti ylivoimaiselta vastustajalta lisää vammoja? Eikö viinanhuuruinen pikkupääakka tätä ymmärtänyt?
Muutenkin, naiset ovat usein ylivoimaisa solvauksien, ivailun ja loan heittäjiä, mutta oikeudessa heistä tulee hentoisia pikkupiipertäjiä,uhreiksi heittäytyjiä? Kuinka monta miestä onkaan tullut sitten väkivaltaisiksi, tai toisessa ääripäässä alkoholisteja naisten henkisen väkivallan kautta?
Siinä sulle mietittävää, "liisatar", pohjan akka
täällä, piipertäjä tositoimissa!
Aivan selkeästi, saatuaan läimäytyksen naamalle baarissa tämä surkeimmista surkein ämmänretale juoksi ison karjun perään pihalle - solvaten mitä kauhein ja iljettävin sanoin äijän seurueen jäseniä,
ilmaisten itse äijälle tappouhkauksia ja pyytäen hakkaamaan oikein kunnolla - niin siis itse tilasi eikä oppinut saamastaan ensiläimäytyksestä baarissa,
jossa oli pitkän aikaa uhkaillut ja solvannut vastapuolta, joka sitten viimein menetti hermonsa
ja antoi "isän kädestä". Kenellä miehellä muulla kuin lampaalla on sellainen pinna, että kestää kaiken alatyylisten ämmien solvaukset?
Paljon syntyy pahaa maailmassa, kun akat solvaavat
äijiään: tulee väkivaltaa, juoppohulluutta, avioeroja, rikkinäisyyttä. Monissa, monissa alkoholistiperheissä tai vastaavissa ämmän kieli on miehen alkoholismin syy...
Jopa perin ihmeellistä on kun aina pitää syyttää toisia osapuolia siitä kun ei itse kykene hallitsemaan itseään joka tilanteessa. Jos tietää tilanteensa, että pinna ei kestä niin on parempi pitää alkoholi viinakaupassa tai anniskelupaikan tiskin takana. En tunne tai tiedä "surkeimmista surkeinta" mutta sen tiedän, että väkivalta on aina rikos, jopa sitä itse pyydettäessä. Jos kanttisi riittää täällä kirjoittelemaan tuollaista niin olisin jopa sinusta ylpeä jos seuraavalla kerralla hoitaisit tilanteen virkavallan avulla toisin kuin tällä kertaa.
On tosi, ei ole oikeutettua väkivaltaa missään muodossa. Unohdit tärkeän osa elämän säännöistä. Moraalisesti katsottuna tulet osalliseksi toisen tekemään rikokseen kun olet vierellä vain lyömätön lyöjä. Olkoon kuka tahtoo,miten päin tahtoo niin laki kaikille sama. Ja harvemmin haukkuva koira on purrut. Sitä ihmettelen kovasti miksi pitää hakeutua aina uudelleen sellaisiin paikkoihin ja sellaiseen seuraan jossa tällaista tapahtuu. Maailma on minusta sattumuksia täymmä joka päivä, miksi hakea jännitystä elämään astumalla ns "suden suuhun" vapaaehtoisesti. Toivon jokaisen keskenkasvuiseksi jääneen kasvavan aikuiseksi ja ottavan oman elämän hallintaansa, myös sinun. Toivottacasti yleinen hätänumero edes pysyy kaalissa jokaisella.
Miksi otat näin voimakkaasti kantaa,kun et tunne osapuolia?Etkä ollut paikalla.On kehittynyt eräiden keskuudessa tapa rahastaa korvauksilla.Rahattomuutta paikataan tällä tavalla.Pystytkö muuten sinä hallitsemaan itsesi joka tilanteessa?Minä en ainakaan pysty,olen vain ihminen.Hyvää päivänjatkoa.
Kun et tiedä, älä kirjoita. Entäs tämä hentoinen ämmä, jonka pieni puhalluskin kaataa, eikö hänenkin pitäisi aivan oman turvallisuutensa takia panna "pullon korkki kiinni", jottei tulisi tehdyksi vakavia herjauksia julkisella paikalla? Jos itse pyytää pahoinpitelyä, ei ole rikos - ei rikoslaissa ole sellaista nimikettä. Ei ole itsemurhakaan rikos. Minkä raittiusseuran jäsen olet itse, arvon Liisatar?
Muuten, asianajajat kertovat, että on aivan oma ammattikunta - usein naisia - jotka järjestävät
itsensä pahoinpidellyiksi voidakseen saada valtionkonttorilta verottomia korvauksia, eiköhän tämäkin lutka ollut sellainen...
Mitäpä siihen puuttumaan, jos ivaava ämmä lutka saa vähän läiyjä poskelle...Kaikki akat eivät ole enkeleitä, ei tämäkään vankiladonna.
TEKEMISIÄS??? vai oliko se sun kultisankarimunaton mätipäää joka hakkaa naisia??? odota ny vaan ku oot seuraava sankarin hakkaama akka/ämmä/juoppo!!!yleensä nämä hakkaa kaikki vastaantulevat) etkö parempia nimityksiä keksinyt??
Vai on se oikeutettua jos joku pyytää hakkaamaan oikeen kunnolla, kun on ensin vähä sankari läpsiny ja tyttökamua huoraksi haukuttu wow sehän nyt oikeuttaakin mukiloimaan naisen oikeen kunnolla!!! HAHAHAHHAHAHAHAHAAA onko pinna vähä kiriällä? tuliko napsittua muutakin, kuin lonkeroa?
joskus vähän enemmänkin...
näyttää pinna nyt olevan kireellä.Lähde Häjyhyn,mitä siellä murjotat.
tämä hakkaaja ollu linnassa?? =)
porukka.Koko porukalla on vankilakokemusta.Pysykää erossa heistä.
"monissa alkoholistiperheissä tai vastaavissa ämmän kieli on miehen alkoholismin syy..."
JOKA KÄYTTÄÄ TÄTÄ VERUKKEENA?
mitään alamaailmaa noi talitintit oo nähnykkään. tommosia roskarötöstelijöitä koko porukka ja huomaahan sen jo touhuistakin. jos on joku noista tän ketjun omanelämänluusereista niin se ei tee yhtään sen kovemmaksi. ehkä yksittäinen kulkija saattaa kunnioittaa mutta roskasakkiahan kaikki tyynni vai tuntuuko että joku näistä pellehermanneista on pohjanmaan al capone? :D
Aivan sen takia kritisoin väkivältaa vastaan kun en sitä hyväksy. Ainä voi poistua paikalta jos tilanne tuntuu karkaavan lepikkoon. Mitä rahastamiseen tulee niin ei valtion kassasta näissä tapauksissa niin vain tiliä tehdä, eivät ne tuomarit tyhmiä ole. Ja minä kyllä hallitsen ja hillitsen aina itseni on tilanne mikä tahansa. Vain jos järki loppuu sormenpäihin niin ymmärrän siitä seuranneen tilanteen karanneen tässäkin tapauksessa lepikkoon. En itse koskaa nosta kättä tai jalkaa vahingoittaakseni ketää. Ja olen sanonut että jos minuun käy käsiksi jää toinen osa puoli aina toiseksi ja ilman väkivaltaa. Muistakaa omatuntonne, kuunnelkaa sitä. Lyöjä ja lyöty ovat aina jonku lapsia, mitä sinä haluat lastesi tekevän.... mieti ja ole hyvä ihminen Myös Sinulle hyvää päivän jatkoa
nainenhan siellä rähinöi ja kompuroi omiin jalkoihinsa.Turha puhua nuorisosta,liisatar et hallitse itseäsi,jankutat asioista ,joista et tiedä.Pidä suusi tukossa,niin voit kehuskella itsesi hallitsemisella.Minä haluan lasteni puolustavan itseään,myös henkiseltä väkivallalta.
Haukut väärää puuta. Korjaa mukkiska asenteesi.