Evot vittuun

On paljastunut, että Darwinin meuhasi kuolinvuoteellaan tähän tyyliin: "painukaa evoilijat vittuun, saatana!"

Mitenkäs nyt suut pannaan luonnonvalintauskovaisten keskuudessa? Taisi mennä maailmankuva uusiksi, hehheh.
3412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varmasti ei sanonut Darwin, että vitt..n tai s..tana. Ehkä hän sanoi että, Painukaa evoilijat mäjelle. Tai suksikaa kuuseen evoilijat.

Äänestä

Viittaatko nyt siihen, kun evankelista Elizabeth Hope väitti viekkaudella ja vääryydellä sekä julkisuudenhimossaan, että Darwin olisi kuolemaisillaan ottanut Kristuksen sydämeensä ja luopuneen evoluutioteoriasta, elämäntyöstään. Hope kirjoitti siitä oikein kirjankin.

Huvittavaa sinänsä, historioitsijat sekä Darwinin oma jälkikasvu kielsivät tämän jyrkästi. Tällaista valhetta on tämä Jeesus-intolija suoltanut, mikä oli äärimmäisen epäkunnioittavaa Darwinia kohtaan.

Mikä ihme juttu tuossa kristinuskossa on, että se sallii monille uskovilleen valehtelun suu vaahdossa? En tarkoita toki kaikkia, enkä yleistä, mutta että Hopekin... aivan törkeästi loukkasi Darwinin lapsia, jotka olivat itse läsnä isänsä kuolinprosessissa. Inhottava tekopyhä valepukki.

Äänestä

Appajee... En tiennytkään että Darwin osasi myös suomea. Kertooko tarina, tuliko vielä oikein pohojaalaasella murteella, notta risuus?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Darwin-asiantuntija kirjoitti:

On paljastunut, että Darwinin meuhasi kuolinvuoteellaan tähän tyyliin: "painukaa evoilijat vittuun, saatana!"

Mitenkäs nyt suut pannaan luonnonvalintauskovaisten keskuudessa? Taisi mennä maailmankuva uusiksi, hehheh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu