elikkäs olen seurannut 3vuoden aikana silloin tällöin ja joskus niinku nyt aktiivisesti suomi24 treffi palstaa. ja olen todella pettynyt sivuston väärinkäyttöön ja varsinkin yli 17v naisiin, koska treffi ja sydänasioita kun suomi24 mainostaa ja "löydä kumppanisi", niin mahdotonhan tuolta on 29v normaalille suomalaiselle miehelle kumppania löytää.
koska yleensä ilmoituksissa lukee näin "en tiedä miks ilmoituksen ees tänne laitoin","en etsi minkaanlaista seuraa" "etsin mese tai muuten vaan juttukaveria, mutta en live seuraa" . "seurustelen joten turha yrittää laittaa mitään" "etsin pelkkää ystävää, en sen kummempaa"
"uteliaisuuttani tein profiilin ,lällää mua ette saa, hankkikaa elämä".
sitten ne jotka voisivat etsiäkkin kumppania niin niille pitäisi olla niin supermies että tuskin monikaan kriteereitä täyttää.
siis miksi pitää tehdä tuollaista ns.kiusaa .
sitten kun 1 kahdestasadasta löytyy jolle vois vastata, nii kirjoitan pitkän ja kiinnostavan esittelyn ja kohteliaita kysymyksiä, niin jos vastaavat niin tulee vaan lauseen, korkeintaan parin mittaisia vastauksia. ei sellaisiin huvita sitten itsekkään vastata.
siis miksi ei suomi24 sivulle vois tehdä pelkkiä:
1.ystävän hakua live elämään
2.ystävän hakua virtuaalimaailmaan.
3.muuten vaan juttukaveri hakua
4.kokeeksi ilmoituksen laittaneiden sivua.
5.treffi seuran haku tositarkoituksella
6. ja hännän huippuna seksiseuran hakua jos muuta ei keksi.
nii eikö tuollainen olisi paljon järkevämpi?
ei tulisi profiilin jättäjälle, lukijalle ja vastaajalle mieliharmia, kun profiilit olisivat oikeilla osastoillaan. ja olisi vielä ylläpitäjältä valvoja joka poistaa/siirtää profiilin/profiilit oikeille osastoille.
ottakaa kantaa.
parempia netti hetkiä toivoen
quiet_punisher
onko treffipalsta sittenkään nimensä mukainen?
quiet_punisher
2
617
Vastaukset
- asdf2
parissa päivässä tuli 200 kävijää joista muutama kirjoitti jotain.
- 23v
Olen myös huomannut, että naiset eivät sano Treffit-palstassa niin suoraan mitä hakee kuin miehet. Mut voi olla että se on myös iästä kiinni. Ovat niin nuoria etteivät tiedä mitä haluaa. Sellaisia ne alle 25v miehetkin on.
Miehet taas hakevat paljolti vain seksiseuraa. Ei se meille alle 25 naisillekkaan niin hohdokas paikka ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2042700
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1252505En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761698Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2031221Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va561179- 471088
- 99991
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6813- 106798
- 46793