elikkäs olen seurannut 3vuoden aikana silloin tällöin ja joskus niinku nyt aktiivisesti suomi24 treffi palstaa. ja olen todella pettynyt sivuston väärinkäyttöön ja varsinkin yli 17v naisiin, koska treffi ja sydänasioita kun suomi24 mainostaa ja "löydä kumppanisi", niin mahdotonhan tuolta on 29v normaalille suomalaiselle miehelle kumppania löytää.
koska yleensä ilmoituksissa lukee näin "en tiedä miks ilmoituksen ees tänne laitoin","en etsi minkaanlaista seuraa" "etsin mese tai muuten vaan juttukaveria, mutta en live seuraa" . "seurustelen joten turha yrittää laittaa mitään" "etsin pelkkää ystävää, en sen kummempaa"
"uteliaisuuttani tein profiilin ,lällää mua ette saa, hankkikaa elämä".
sitten ne jotka voisivat etsiäkkin kumppania niin niille pitäisi olla niin supermies että tuskin monikaan kriteereitä täyttää.
siis miksi pitää tehdä tuollaista ns.kiusaa .
sitten kun 1 kahdestasadasta löytyy jolle vois vastata, nii kirjoitan pitkän ja kiinnostavan esittelyn ja kohteliaita kysymyksiä, niin jos vastaavat niin tulee vaan lauseen, korkeintaan parin mittaisia vastauksia. ei sellaisiin huvita sitten itsekkään vastata.
siis miksi ei suomi24 sivulle vois tehdä pelkkiä:
1.ystävän hakua live elämään
2.ystävän hakua virtuaalimaailmaan.
3.muuten vaan juttukaveri hakua
4.kokeeksi ilmoituksen laittaneiden sivua.
5.treffi seuran haku tositarkoituksella
6. ja hännän huippuna seksiseuran hakua jos muuta ei keksi.
nii eikö tuollainen olisi paljon järkevämpi?
ei tulisi profiilin jättäjälle, lukijalle ja vastaajalle mieliharmia, kun profiilit olisivat oikeilla osastoillaan. ja olisi vielä ylläpitäjältä valvoja joka poistaa/siirtää profiilin/profiilit oikeille osastoille.
ottakaa kantaa.
parempia netti hetkiä toivoen
quiet_punisher
onko treffipalsta sittenkään nimensä mukainen?
quiet_punisher
2
671
Vastaukset
- asdf2
parissa päivässä tuli 200 kävijää joista muutama kirjoitti jotain.
- 23v
Olen myös huomannut, että naiset eivät sano Treffit-palstassa niin suoraan mitä hakee kuin miehet. Mut voi olla että se on myös iästä kiinni. Ovat niin nuoria etteivät tiedä mitä haluaa. Sellaisia ne alle 25v miehetkin on.
Miehet taas hakevat paljolti vain seksiseuraa. Ei se meille alle 25 naisillekkaan niin hohdokas paikka ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591164Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33527Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487