"Urho Kekkosen elämäntyön päätavoite oli Stepanovin mielestä Karjalan palauttaminen Suomelle. Kekkonen otti asian kahdenkeskisissä pohdiskeluissa uudestaan ja uudestaan esille, vaikka pääsihteeri Leonid Breznev yksiselitteisesti torjui palautusmahdollisuudet vuonna 1968."
http://atuubi.yle.fi/ajankohtaisohjelmat_tvssa/ajankohtainen_kakkonen/vladimir_stepanov
Ei nykyisistä vellihousuista ole samaan.
http://atuubi.yle.fi/ajankohtaisohjelmat_tvssa/ajankohtainen_kakkonen/vladimir_stepanov
Ei nykyisistä vellihousuista ole samaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kekkonen on jo kauan sitten mm Pro Karelian taholta todettu täydeksi roistoksi. Sotasyyllisyystuomioiden isäksi ja vallan anastajaksi.
Viime aikoina esiin tuodut väittämät siitä, että Urkki olisi jotenkin tosissaan ajanut menetetttjen alueiden palauttamista, ovat täyttä paskaa. Jotkut nimettömät tahot ovat tuoneet tätä kantaa esille ikään kuin Pro Karelian nimissä.
Kekkonen oli roisto! Tästä tosiseikasta älköön livettäkö! Piste. Tätä mieltä on johdonmukaisesti edelleen mm Ilmari Susiluoto.
Tätä vauhtia varmaan aletaan kohta väittää, että Mauno Koivisto olisi ollut kaukaa viisas valtiomies todetessaan, ettei "juoppohullun" Jeltsinin ehdotuksiin tule ottaa kantaa.
Luulen että ei kannata haaveilla Karjalaa takaisin ainakaa 500 vuoteen kyllä se tuli nytkin selväksi Stepanovin haastattelussa, sama oli vastaua NATOSTA, ei taida ainakaan suhteen parantua jos suomi NATOON liittyy. Aika se on joka näyttää. Kyllä Tiltu oli oikeassa että ottakaa Äänisen aaltoja pulloon muistoksi.
-> "Kekkonen oli roisto 28.5.2008 klo 16.09 Kekkonen on jo
kauan sitten mm Pro Karelian taholta todettu täydeksi roistoksi.
sotasyyllisyystuomioiden isäksi ja vallan anastajaksi. ..että Urkki olisi
..ajanut menetetttjen alueiden palauttamista, ovat täyttä paskaa.
..Kekkonen oli roisto!”
ProKahelia on natsirevansistinen rikollisjärjestö, joka on saatettava
vastuuseen toiminnastaan, levittämistään valheista, historiamme, ja
varsinkin sotahistoriamme väärentämisestä, sotiemme natsi-Saksan rikosten
peittelystä, törkeästä petoksen valmistelusta, vaippakansan villitsemisestä
sekä uusfasistisen liikkeen edistämisestä maassamme.
- ProKahelia on maanpetoksellinen organisaatio.
Valtion ja kansalaisten turvallisuuden takia uusfasismi ja ProKahelia
tulee kieltää maassamme.
Etkö sinä usko edes linkissä olleen venäläisen Suomen suurlähettilään sanaan? Miksi pitäisi uskoa sinun sanojasi? Enemmän Stepanov tietää kuin sinä, se on varma asia.
"Luulen että ei kannata haaveilla Karjalaa takaisin ainakaa 500 vuoteen kyllä se tuli nytkin selväksi Stepanovin haastattelussa"
Millä tavalla Stepanov sanoi, että Karjalaa ei palauteta? Tuossahan Bresnev sen torjui.
Stepanov ei todellakaan päätä Suomen NATO-jäsenyydestä.
Onko jäänyt sininen pilleri ottamatta. Ota äkkiä, niin enempää et enää sekoile.
PS: Suomessa on sananvapaus. Pro Karelia saa sanoa mielipiteensä aivan vapaasti (onneksi) ja myös sinä (valitettavasti).
Yksi ProKahelien kiihkoilija ja kannattaja on
jo putkassa sananvapauden väärinkäyttämisestä.
Sananavapaudellakin on meillä sivistysvaltiossa
jonkinlainen rajansa.
Ei natsien Göbbelsien toiminta edusta sananvapautta!
http://stevenlehrer.com/opernplatz.htm
ProKahelian tapainen järjestö, joka perustaa
koko toimintansa vain valheelliseen agitaatioon ja
propagandaan ei ansaitse yhdenkään suomalaisen
kunnioitusta.
ProKahelia on kuin lantatunkio, joka kerää
ympärilleen vain paskakärpäsiä, hyi helvetti!
"ProKahelian tapainen järjestö, joka perustaa
koko toimintansa vain valheelliseen agitaatioon ja
propagandaan ei ansaitse yhdenkään suomalaisen
kunnioitusta"
Valhetta näkevät siinä vain tinkimättömän neuvostototuuden omaksuneet tiltut.
Jokinhan tuossa Pro Kareliassa suunnattomasti näköjään tiltuja hermostuttaa...
ProKaheleissa ei ole mitään sellaista mikä ketään hermostuttaisi.
ProKahelien joukoissa ei ole yhtään sellaista normaalia, henkisesti tasapainoista ihmistä jotka maamme poliitikkoja puhumattakaan talouselämän ja sivistyneistön edustajaa kiinnostaisi. Kukapa tosissaan voisi kuvitellakaan tapaavansa esimerkiksi putkassamme roikkuvan natsikiihkoilijanne Seppo Lehdon.
Uusnatsien Tiltuista en tiedä, mutta mainitsepa yksikin arvovaltainen Suomen politiikan, sivistyneistön tai talouselämän edustaja, joka rohkenee esiintyä näiden ääritaantumuksellisten kiihkoilijoiden joukossa. Ilkka "Ike" Kanerva uskaltautui vain tapaamaan yhden uusnatsin ja heti tuli potkut niin Suomen kansalta kuin Turun talousmafialtakin.
"ProKaheleissa ei ole mitään sellaista mikä ketään hermostuttaisi. "
No näkyy kuule tasan olevan, kun katsoo noita agressiivisia kommentteja sitä vastaan.
vasemmistoliitto on myös rikollisjärjestö koska se polveutuu suoraan skp,sta.siimes tajusi onnekseen ko,asian ja siirtyi puolueesta sivuun.kaikki puolueet ja järjestöt tulisi tällä nuijanlyönnillä lopettaa.tilalle täysi anarkia jotta sinä olisit tyytyväinen.