Holmlund/hätäkeskus TV1

"Heitän ilmaan kysymyksen...." jne jne
Toivottavasti en tarvii ambulanssia sinä aikana kun kykypuolueen edustaja vastaa niitten matkaansaattamisesta.
Kukahan ko tyypin lienee noinkin korkeaan virkaan sponssannut?
5199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

surkeita kuin sinä. kun et kuunnellut tarkkaan, mistä esim. Helsingin ongelmat johtuvat.
Ministeri Holmlund toi rauhallisen maltillisesti
asiat esille, vaikka juontaja yritti parhaansa mukaan sotkea.

P.s. On muuten paradoksi, että hätänumeroon soitetaan valtavasti puheluita, jotka eivät sinne kuulu. Nämä jonouttavat todellisia avuntarvitsijoiden puheluita.

Äänestä
  • Vastasi kysymykseen kysymyksellä ja heitteli ilmaan kysymyksiä.
    Miksi et kuunnellut tarkkaan,kun korostettiin ettei Helsinki ole mikään erityistapaus.
    Voi surkeus....

    Äänestä

  • Tuotakaan ministeriä enää pysty sotkemaan....
    Vaikeaa sieltä on yrittää saada jotain järkevää ulos.

    Äänestä

Seuraava B:n löytö arvatenkin Fiivi Aivolin

Äänestä

vielä vähän raakaaja nousematta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


surkea ministeri kirjoitti:

"Heitän ilmaan kysymyksen...." jne jne
Toivottavasti en tarvii ambulanssia sinä aikana kun kykypuolueen edustaja vastaa niitten matkaansaattamisesta.
Kukahan ko tyypin lienee noinkin korkeaan virkaan sponssannut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu