Helluntailaiset talousrikoksista tuomitut, vaalirahoutussotkuun sekaantuneet tyypit valokeilassa. Hallelujaa.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/05/652791
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/05/652791
Vastaukset 5
Vanhimmat
tuohan on selvää jumalan pilkkaa. ihan sieltä törkeimmästä päästä. ei voi pitää sitten niin varmaan millään paikkaansa. hallelujaa!!!
oikea typeryyden ylistys toi sun tekstisi, heillä on vielä vähemmän yhteyksiä helluntalaisiin kuin sulla, johtuen säälittävästä kirjoittelustasi =)
Minun kirjoitteluni on saanut aikaan sen, että helluntailaisrikollisilla ei ole mitään yhteyttä helluntailaisiin?
Oletko koskaan ajatellut harjoittaa lauseenmuodostuskykyäsi? Ja onko sinulla esittää faktoja tuota MTV2:n juttua ja sen esittämiä väitteitä vastaan vai oletko vain pelkkä ad hominem-suunsoittaja? Jos ei ole, katson tältä osin jutun väitteet toteennäytetyiksi, kiitos.
No ompas tuolla huhhahhei hörhöllä kova into syyttää ihmisiä, sama mistä, kunhan saa SYYTTÄÄ! Niin no saatanakin on veljien syyttäjä joten isäänsä huhaheikki vaan ylistää, hyvin ymmärrettävää, sitä ylistävää kirjoitat jonka vallan alla olet.
Olisitko valmis kohtaaman silmästä silmään jonkun helluntailaisen vai etkö uskalla tulla suomi24 keskusteluista ulos kohtaamaan oikeita henkilöitä eikä vaan piileskellä hameen alla?
aikoina, sanoo sana.