Olkiluodon ydinvoimalassa yhä

Koska kakkosyksikössä on samanlaiset pumput, sen tehoa alennettiin. Teollisuuden Voiman mukaan vaaraa turvallisuudelle ei ole.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/05/652992

Ydinvoimala nyt vähän piiputtelee, mutta hätää ei ole.
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kiina ilmiö edessä vaiko tsernopili 2.

Ranskalaisilla on kanssa kovasti ongelmia uuden voimalan työmaalla, samoja kuin oli suomessakin. Raudoitukset päin persettä ja betoni ala-arvoista. Sitä se tekee kun tuodaan ent. blokista työmiehiä 2 euron tuntipalkalla voimaloita pykäämään.

Mitään hätää ei kuitenkaan ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelmia kirjoitti:

Koska kakkosyksikössä on samanlaiset pumput, sen tehoa alennettiin. Teollisuuden Voiman mukaan vaaraa turvallisuudelle ei ole.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/05/652992

Ydinvoimala nyt vähän piiputtelee, mutta hätää ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu