Jumalan Profeetan puhetta

maailmalle: Pyhän Raamatun kirjoitukset kokonaisuudessaan, siihen mitään lisäämättä ja siitä mitään pois jättämättä..

Asia on Niin! Ja Aamen!

Halleluja! Kunnia Jumalalle Kaikkivaltiaalle!
2141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei taida adventistit pystyä tuohon. Raamatun lukua ilman Ellen Whiten opintovihkosia ja kirjoja. Onnistuisikohan sellainen?

Äänestä
  • Kaikilla näkyy kirjahyllyissä notkuvan kaikennäköistä kommenttaaria. Valhettelemme jos kiellämme tämän. Kun piipahtaa kylässä, on kirjahyllyt notkollaan kristillistä näkemystä jota kirjamyynti suoltaa tulemaan. Siinä sitä kovaa paikkaa meille, koska taitaa se maito olla piiminyt jokaisen maitolasissa. Että kuinkahan tuo onnistuisi Raamatun luku ja tulkinta kenetäkään?
    Kun katselen tuota osoittavaa sormeani, niin yksi osoittaa toista ja kolme itseä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stefanus kirjoitti:

maailmalle: Pyhän Raamatun kirjoitukset kokonaisuudessaan, siihen mitään lisäämättä ja siitä mitään pois jättämättä..

Asia on Niin! Ja Aamen!

Halleluja! Kunnia Jumalalle Kaikkivaltiaalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu