Sinne upposi

Miten on mahdollista ettei Heinäluoman saamia henkilökohtaisia tukirahoja Kehittyvien jne... lasketa ?
Olette te selittelyjen maailman mestareita vaikka rahaa on tullut ovista ja ikkunoista selitätte ettei näitä lasketa ne on puolueen rahoja.
Sanokaapa kehen nuo valheet uppoaa ?
Polttimo punaisena kyllä huudatte uusia vaaleja ja kaikenmaailman selvityksiä vaaditte, mutta se ei koske teitä itseänne, niin olette valittu kansa.
4237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..saako maksamiani SAK:n jäsenmaksuja käyttää Heinäluoman vaalimainoksiin. Jos kysyttäisiin, kieltäisin jyrkästi. Rahaa tulee niin paljon että sillä voidaan rahoittaa myös parin puolueen vaalikassat. Jos minulta kysyttäisiin, jäsenmaksuprosentti pitää pienentää puoleen ja jättää puolueet rahoittamatta. Sellainen ei kuulu ammattiliitoille.

Eihän ne SAK:n herranpaskat duunarilta mitään kysy.

Äänestä

Eero "Pari pierua ihmisen suuntaan" Heinäluoma, alias Onneton, iso, kaljupäinen, itkua vääntävä
http://farm3.static.flickr.com/2132/2379156065_f9bd38209f.jpg?v=0
akkamainen jätkä (s.1955) on Suomen Sosiaalidemokraattisen puolueen puheenjohtaja,
oppositiojohtaja ja entinen valtiovarainministeri.
Heinäluoman merkittävin poliittinen ansio on, että hän on pidempi kuin Matti Vanhanen.

Äänestä
  • Sitä se on, kun ollaan ylioppilaspohjalla liikkeellä. Pitkästä ay-kokemuksesta huolimatta poliittiset pöytätavat ovat aivan hakusessa ja vastapuolen eli toisen neuvotteluosapuolen huomioiminen puuttuu agendalta täysin.
    Kiittäkää Eeroa siitä, että demari sai lähdöt hallitusneuvotteluista. Eikä takaisin tarvitse mennä kuikuilemaan.

    Äänestä

Historia toistaa itseään..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minunkin rahat pakosta. kirjoitti:

Miten on mahdollista ettei Heinäluoman saamia henkilökohtaisia tukirahoja Kehittyvien jne... lasketa ?
Olette te selittelyjen maailman mestareita vaikka rahaa on tullut ovista ja ikkunoista selitätte ettei näitä lasketa ne on puolueen rahoja.
Sanokaapa kehen nuo valheet uppoaa ?
Polttimo punaisena kyllä huudatte uusia vaaleja ja kaikenmaailman selvityksiä vaaditte, mutta se ei koske teitä itseänne, niin olette valittu kansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu