Sainkohan minä sitä vaali

166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Emmä tiedä, kuka ne huumeet oli mun nenään tunkenut."

"Emmä mitään rahoja keneltäkään varastanut, ja jos varastinkin, se oli mulle velkaa ne."

"Emmä oo vastuussa siitä, mitä täällon tapahtunut, nää on yleisesti vuokrattavat kerhotilat."

Kehittyvien maakuntien Suomen ja keskustan keskinäisen riippuvaisuussuhteen seuraaminen on kuin lukisi lehdestä pikkujuttuja, joissa kehittyvien maakuntien asukkaat yrittävät selittää, mitä edellisiltana tapahtui herättyään aamulla putkasta.

Jotain ehkä tapahtui, tai sitten ei, vähän muisti pätkii juuri siinä kohdassa, joka pitäisi muistaa".

http://www.iltalehti.fi/kolumnistit/200806037736832_ko.shtml

Olenko mä muka joku pääministeri ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fyffee ? kirjoitti:

Vaikee kysymys ?

http://static.iltalehti.fi/jouko/jouko2.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu