vb-koodaajien taso

on naurettava

ei vittu.. pari tyyppiä molemmat koodailleet yhtä kauan toinen vb:llä ja toinen c , tää vb-tyyppi esitteli taidonnäytettään joku VITUN palikkapeli ja vielä lesoili miten haastavaa komponenttien "ohjelmointi" on.. tää c sit taas esitteli vaatimattomasti ray-traceriaan joka oli ihan SAIRAAAN siisti, heijastukset, bump-mapit, radiosity yms yms kaikki oli siinä!! et voi vain sanoa että ei vb:llä miksikään ohjelmoijaksi tulla, vaan se on 100% kielestä kii mille tasolle haluaa kehittyä!

3

861

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vertailu vasta

      onkin naurettavaa.

      Minäkin vertaan paria saman alan ammattilaista
      -veturinkuljettaja
      -hävittäjälentäjä
      kummatkin olleet ammatissaan 10 vuotta mutta
      veturinkuljettaja ei vaan pääse yhtä kovaa kuin
      hävittäjälentäjä, ei vaikka kuinka yrittää
      -> veturinkuljettaja on surkea nössö eikä hänestä
      ikinä ammattimiestä tule.

      Tällaisia vertailuja kuin sinun ja minun nyt
      tekee mistä asiasta ja kuinka päin tahansa.
      Mustan saa valkoiseksi ja päinvastoin.
      Mutta se ei todista taidoista yhtään mitään.

    • Idiootti!

      Mikään raytracer kerro koodaamisesta mitään, sehän on pelkkää matiikkaa! Ja itseään arvostava koodari VIHAA matiikaa, joten ei ihme et se sun VB-tyyppisi teki mielummin pelin ku minkään "reitreisserin"

      • ...

        >>Ja itseään arvostava koodari VIHAA matiikaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      109
      4842
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      419
      1527
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      189
      1114
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      110
      1098
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1010
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      15
      1004
    7. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      11
      958
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      931
    9. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      921
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe