FST 18.30 - ohjelma homouden

kiinnostaa varmasti palstalaisia... ;)
3169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En osaa ruotsia, vaatisin suomeksi teksityksen.

Äänestä
  • paitsi suorat lähetykset.

    Äänestä

Haastateltavina mm. genetiikan professori, psykologi ja feromonitutkija

-yksittäistä homogeeniä ei ehkä löydetä mutta monet geenit yhdessä voivat edesauttaa homouden syntymistä

-aivojen hypotalamuksessa on havaittu alue joka toimii eri lailla homoilla ja heteroilla

-toisten homoseksuaalisuus voi johtua enemmän ympäristöstä, toisten geeneistä

-Tanskassa tehty 2 miljoonaa ihmistä koskeva tutkimus: homoja oli eniten perheen kuopuksissa ja vanhojen parien avioerolapsissa

-pitkään vallalla olleen tiedon mukaan homous on sitä todennäköisempää pojassa, mitä enemmän hänellä on vanhempia veljiä (syy ehkä se että äiti alkaa tuottaa vasta-aineita poikasikiöitä kohtaan)

-eettisyyskysymys: tarviiko asiaa edes tutkia, homogeenin löytyminen saattaisi nimittäin johtaa rotuhygieniaan ja abortteihin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


syistä kirjoitti:

kiinnostaa varmasti palstalaisia... ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu